Projekt megnevezése:

A Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Gyakorló Általános Iskolájának és a Semmelweis Egyetem Pető András Gyakorló Iskolájának fejlesztése

Projekt azonosító száma:                        EFOP-4.2.3-22-2022-00010

Konzorciumi teljes támogatás összege: 1.000.000.000 Ft

Támogatás intenzitása:                           100%

SE-rész:                                                  500.000.000 Ft

Projekt megvalósításának kezdete:         2022.10.01.

Projekt fizikai befejezése:                          2023.11.30.

A SE-n történő fejlesztések rövid bemutatása:

2022 szeptemberében a Semmelweis Egyetem konzorciumban a Pécsi Tudományegyetemmel pályázatot nyújtott be a „Gyakorlóiskolák infrastrukturális fejlesztése” című, EFOP-4.2.3-22 számú konstrukció felhívására. A konzorcium, a Pécsi Tudományegyetem vezetésével, egymilliárd forint vissza nem térítendő támogatásban részesült, egyenlő megosztásban.

A fejlesztés fő irányvonalai:

• Tantermek, folyosók, közös helyiségek felújítása, akadálymentes lift beépítése.
  • Új bútorok és eszközök beszerzése, mozgássérültek számára használatos erőnlétet fejlesztő sporteszközök, speciális AAK, IT, IKT oktatás robotika eszközei is cserére kerülnek.
  • A pedagógiai komplex fejlesztésben használható habilitációs robotikai eszközök, a hallgatói képzésben résztvevő konduktor hallgatók számára.
  • A pedagógus hallgatók részére olyan gyakorlati oktatási fejlesztés valósul meg, ahol a ma használatos legújabb technológiai eljárások használat tanulható a súlyosan sérül mozgáskorlátozottak számára.
  • Fentiek révén az iskola versenyképességének javítása, valamint a pedagógusok régióban tartása.