SZÜLÉSZNŐ MESTERKÉPZÉSI SZAK

Munkarend: levelező

Képzési idő: 4 félév, 120 kredit

Tovább a felvételi eljárással kapcsolatos információkhoz…

Mi a képzés célja?

A szülésznő mesterképzés célja: olyan egészségügyi szakemberek képzése a szülészet-nőgyógyászat területén, akik speciális szakértői tudásuk birtokában komplex döntési képességekkel és bővebb kompetenciakörrel rendelkeznek a klinikai gyakorlatban. Képesek a mentorálási feladatok magas szintű ellátására, a megfelelő kritikus gondolkodásra, az önálló munkavégzésre. Képessé válnak a dolgozók és a szervezeti egységek vezetésére, oktatási tevékenységek szervezésére és végzésére, klinikai kutatások megtervezésére és lebonyolítására. Tevékenységükkel hozzájárulnak a szülésznői szakma presztízsének növeléséhez, az egyes területeken jelentkező orvoshiányból és az egészségügyre jellemző forráshiányból eredő problémák kezelésére.

Elméleti és gyakorlati ismereteik képessé teszik a betegellátás különböző színterein a betegvizsgálattal, diagnózisalkotással kapcsolatos szülészet-nőgyógyászati, kiterjesztett hatáskörű önálló munkavégzésre, valamint betegvezetési és betegedukációs feladatok ellátására is. Munkájukkal hozzájárulhatnak a várandósgondozást és a szülészeti fekvőbetegellátást, a sürgősségi ellátást érintő orvoshiányból, valamint az egészségügyet érintő forráshiányból eredő problémák kezeléséhez.

Menedzsmentismereteik által képessé válnak szakdolgozók és szervezeti egységek vezetésére, valamint kutatásmódszertani és biostatisztikai ismereteiknek köszönhetően klinikai kutatások megtervezésére és lebonyolítására. Képességeiket azon országban, intézményben alkalmazhatják a gyakorlatban is, ahol az alkalmazandó jogszabályok, irányelvek, protokollok ezt lehetővé teszik. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.

A képzésben való részvétel feltételei

a) a bemenethez feltétel nélkül elfogadott (alap)szakok: Ápolás és betegellátás alapszak, Szülésznő szakirány

b) a bemenethez feltételekkel elfogadott: Orvos- és egészségtudomány területén alap- és/vagy mesterképzési diplomával és Felsőfokú szülésznő (OKJ 5.4., OKJ 5.5) végzettséggel egyaránt rendelkező szülésznők.
Ezen bementi szakok esetében további feltétel, hogy a jelentkező a felvételt megelőzően, egészségügyi intézmény szülészeti és nőgyógyászati osztályán az elmúlt 10 évben fekvőbeteg ellátásra irányuló (szülészet-nőgyógyászati) szakmai tevékenységet folytatott.

Jelentkezés mesterképzésre

Hivatalos felvételi menetrend (felvi.hu) →

A jelentkezés feltétele:

A bemeneti követelményeknek megfelelő végzettséget tanúsító felsőfokú oklevél.

Finanszírozási forma:

  • állami ösztöndíjjal támogatott
  • önköltséges (400.000 Ft/félév)

Jelentkezési határidő:

  • 2025. februári kezdéssel hirdetett képzés esetén: 2024. november 15.
  • 2025. szeptemberi kezdéssel hirdetett képzés esetén: 2025. február 15.

Jelentkezés módja:  

Kizárólag elektronikusan jelentkezhetsz a www.felvi.hu honlapon az E-felvételi szolgáltatáson keresztül regisztráció után.

Megjelölt helyek száma:

Legfeljebb hat helyet jelölhetsz meg. Egy jelentkezési helynek számít, ha a jelentkezési hely csak a finanszírozási (állami ösztöndíjas, önköltséges) formában tér el.

Díjak:

Három képzés megjelölése díjmentes, minden továbbiért 2.000-2.000 Ft kiegészítő díjat kell fizetni.

Dokumentumok feltöltése:

Fel kell tölteni azokat a dokumentumokat, melyek a jelentkezéskor már rendelkezésedre állnak, a később megkapottakat pedig 2025. július 09-ig. Az eredeti dokumentumokat a felsőoktatási intézményben a beiratkozás alkalmával kell bemutatnod, amely a hallgatói jogviszony létesítésének is a feltétele.

Érvényes a jelentkezés:

Ha az E-felvételiben nyújtod be és a jelentkezési űrlapot hitelesíted 2025. február 15-ig ügyfélkapun keresztül (szeptemberi kezdéssel hirdetett képzés esetén).

Fontos!

Az egész felvételi eljárás során rendszeresen figyeld a megadott e-mail fiókodat és az E-felvételi felületet.

Felvételi vizsga és általános pontszámítási módszerek (MSc)

Felvételi vizsga időpontja

A 2025 februárban induló képzésekre: 2024. december 3. 14:00, december 5. 13:00 (14. terem)
A 2025 szeptemberben induló képzésekre:
2025. június 09-13.

A felvételi vizsga díja

Egységesen 4.000 Ft (befizetés módja alább részletezve)

Felvételi vizsga módja

Fizioterápia, kiterjesztett hatáskörű ápoló és táplálkozástudományi, népegészségügyi mesterképzéseken

Felvételi elbeszélgetés
Pontszáma: 80 pont

Egészségügyi tanár mesterképzésen

Írásbeli vizsga
Pontszáma: 80 pont

TÖBBLETPONTOK

legfeljebb 20 pont lehet

  • fogyatékosság: 3 pont
  • gyermekgondozás: 3 pont
  • hátrányos helyzet: 2 pont
  • C1 komplex nyelvvizsga: 5 pont
  • intézményi vagy országos TDK 1-3. helyezés: 5 pont

Vizsgadíj befizetése:

A 4000 Ft-os vizsgadíj befizetése – kizárólag – átutalással történhet. Az ehhez szükséges számlát postai úton vagy e-mail címedre kapod meg a felvételi rendszerben rögzített adataidnak megfelelően. A befizetési határidő keresztféléves képzés esetén: 2024. november 26., szeptemberben induló képzés esetén: 2025. június 05. Csak akkor kezdheted meg a felvételi vizsgát, ha a díja a megadott határidőre az egyetem számlájára beérkezik.

Összpontszámodat 100 pontos pontszámítási rendszerben számolják, a felvételi elbeszélgetésen vagy az írásbeli vizsgán elért eredményedet és a többletpontokat összeadják.

Ponthatár-megállapítás: várhatóan 2025. július 23.

A felvétel feltétele:

  • rendelkezned kell a szak képzési és kimeneti követelményében meghatározott, a belépéshez szükséges – legalább – alapképzésben szerzett végzettséggel (2006 előtti képzési rendszer szerinti – legalább – főiskolai szintű végzettséggel)
  • a felvételi eljárás során el kell érned legalább 50 pontot (jogszabályi minimumpont)
  • el kell érned a szak felvételi ponthatárát.

Felvételi értesítések:

Az Oktatási Hivatal 2025. július 31-ig besorolási döntést küld részedre, mi pedig felvételi döntést 2025. augusztus 07-ig.

 

LETÖLTHETŐ DOKUMENTUMOK