FELHÍVÁS

A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj 2024/2025. tanévi pályázatára

Az oktatásért felelős miniszter a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (Nftv.), valamint a felsőoktatásban részt vevő hallgatók juttatásairól és az általuk fizetendő egyes térítésekről szóló 51/2007. (III.26.) Kormányrendeletben foglaltak szerint a 2024/2025-es tanévre

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat adományoz.

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra pályázhatnak a Kar azon állami ösztöndíjas (államilag támogatott), illetve önköltséges (költségtérítéses), teljes idejű alap- vagy mesterképzésben, valamint alapképzésből mesterképzésbe felvételiző arra érdemes hallgatók, akik

• jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek és legalább 55 kreditet megszereztek;
  • az utolsó két lezárt aktív félévükben – félévente – legalább 4,50-es súlyozott tanulmányi átlagot értek el;
  • tudományos, oktatási, szakmai, közéleti, sport, illetve egyéb területen kimagasló munkát végeztek.

Fenti kritériumok alapján nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban a Karon a 2023. október 15-i statisztikai adatközlés szerinti, államilag támogatott, teljes idejű alapképzésben, mesterképzésben tanulmányokat folytató hallgatók számának 0,8 %-a részesülhet, azaz 17 hallgató.

A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj egy teljes tanév időtartamára, 10 hónapra adható. Havi összege 40.000.- Ft/fő/hó.

A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat az egyetem rektora által javasolt rangsor alapján, az oktatásért felelős miniszter személyre szólóan adományozza.

A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSA a NEPTUN rendszeren keresztül történik,
2024. június 07. 12.00 órától 2024. július 05. 23.59 óráig.

A pályázat pályázati adatlapból és annak mellékleteiből áll. A teljes pályázati anyagot a NEPTUN rendszeren keresztül (ügyintézés-kérvények), elektronikusan kell benyújtani. A határidő után benyújtott pályázatokat nem áll módunkban figyelembe venni.

Csatolni kell a pályázó:

• OTDK-, TDK-részvétel, helyezés: TDT elnökének igazolását,
  • publikációk, előadások fénymásolatát, illetve impact faktorral rendelkező újság esetén a könyvtárvezető igazolását,
  • eredeti nyelvvizsga bizonyítványát,
  • közéleti, sport- és egyéb tevékenység hivatalos igazolását attól a szervezettől, ahol a tevékenységet folytatja,

A hiányosan benyújtott, illetve valótlan adatokat tartalmazó pályázatot nem áll módunkban figyelembe venni.

A pályázatok elbírálásának szempontjait és rendjét, az eljárási határidőket és a jogorvoslati eljárást az SZMSZ III.4. RÉSZ 6.2. melléklete tartalmazza.

Budapest, 2024. június 04.

Bednárikné dr. Dörnyei Gabriella dékán sk.
Fekete Rea ETK Kari vezető sk.