Kutatásvezető : Marlok Zsuzsa Résztvevők : Tomcsányi Teodóra, Martos Tamás, Török Gábor, Semsey Gábor, Ittzés András The Federation of European Psychodrama Training Organisations (FEPTO) dr. Reinhard Krüger (Moreno pszichodráma, szociometria, csoport-pszichoterápiás Intézet, Goslar/Überlingen) Csáky-Pallavicini Krisztina (OORI Tündérhegyi Pszichoszomatikus és Pszichoterápiás-rehabilitációs Osztály) Támogatás TÁMOP Időtartam 2010–2015

A kutatás két fő témakörből áll. Egyrészt a hazánkban dr. Reinhard Krüger által a szakmai köztudatba hozott, egyéni és csoportos munkában egyaránt alkalmazható kreatív pszichodráma technikák hatékonyságának vizsgálata (mérőeszköz: tesztek, kliensekkel és csoportvezetőkkel felvett interjúk). A tudományos munka részét képezi Reinhard Krüger írásaiból egy magyar nyelvű tanulmánykötet kiadása is, magyar dramatikusok esettanulmányaival kiegészítve. A pszichodráma kutatás másik vonulata a 2010-ben a FEPTO Research Commitee által indított európai szintű pszichodráma hatékonyságvizsgálatban való részvétel. Az utánkövetéses vizsgálat egyik mérőeszköze a CORE teszt, ezt egészítik ki esettanulmányok és dramatikus játékok narratív elemzése.