A szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi területen egyre nagyobb igény van a vezetők folyamatos szakmai megújulását, tudatos és hatékony irányítóként való tevékenykedését, kompetencia-tudatosságának fejlesztését biztosító képzési rendszer kialakítására. A vezetőképzés új rendszere arra készíti fel az ágazat intézményvezetőit, hogy képesek legyenek saját vezetői szerepüket és az általuk irányított intézmények/szolgáltatások munkáját, szerepét rendszerszemléletben értelmezni, és a szakmai feladatok irányításához a hatályos jogszabályi környezetben elmélyült, korszerű ismereteket szerezzenek.
Két kulcs érték: TUDATOSSÁG – GYAKORLATIASSÁG
A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. tv. 92/D. § (2) bekezdése értelmében 2018. január 1-től a személyes gondoskodást nyújtó szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi tevékenységet végző, vezetői megbízással rendelkező személyek képzésének rendszere átalakításra került. Az új képzési rendszerben a vezetői megbízás feltétele az alap vezetőképzésen (90 óra) vagy mester vezetőképzésen (120 óra), majd kétévenként megújító képzésen (16, ill. 24 óra) való részvétel.
Szociális szolgáltatásmenedzsment
A vezetőképzésbe bekapcsolódó szereplők tudásának tényleges gyakorlati haszna abban az esetben jelentkezik, ha az intézményi, konkrét problémák megoldásában tudják alkalmazni a megszerzett tudást és az az ellátás minőségében is jelentkezik. Az intézményi menedzsment fejlesztő programok keretében a kiválasztott intézményekben olyan, a gyakorlati problémákon alapuló képzések indulnak el, amelyek végső célja változtatási projektek beindítása és sikeres végigvitele.
Az EFOP 3.8.2.-16 Szociális humán erőforrás fejlesztése című projekt ahhoz, a Kormány által kitűzött célhoz kíván hozzájárulni, hogy a minőségi közszolgáltatásokhoz való jobb hozzáférés érdekében javuljon a szolgáltatások elérhetősége, a közszolgáltatásokat nyújtó humán erőforrás minősége és csökkenjen a munkaerő hiánya, illetve hatékonyabbá váljon az ellátások megszervezése.
Aktuális események:
Socio Summit 2024 – 2024. október 18. – ELTE Bibó István Szakkollégium
További információért kérjük látogasson el Facebook oldalunkra!: https://www.facebook.com/szocvez
Az SZVK csapata a COVID időszaka alatt is elkötelezett volt a szociális területen dolgozó szakemberek támogatásában. Olyan eszköztárat állítottunk össze és osztunk meg, amelyet a vészhelyzetben előállt új vezetői kihívások során, és más sürgős helyzetek esetén reméljük, hogy használni tudnak.
Értesüljön Ön is a Semmelweis Egyetem Szociális Vezetőképző Tudásközpont újdonságairól, eseményeiről, képzéseiről!
Telefon: +36 20 825 0508
Email: szocialisvezetokepzes@emk.semmelweis.hu
Ügyfélfogadási idő:
Hétfő-péntek: 13:00-15:00 óra
1125 Budapest, Kútvölgyi út 2.
A Gyakran Ismételt Kérdések segítenek tájékozódni a szociális vezetőképzési kötelezettség megítélésében. A szociális vezetőképzési kötelezettség nem minden vezetői munkakörben dolgozó szakembert érint. Azon vezetők, akik szociális szakvizsgájuk okán szakmai továbbképzésre kötelezettek, kínálunk minősített továbbképzést.
Egy képzés értékét, hasznosságát illetően mindig azok megítélése a leghitelesebb, akik elvégezték, és a terepen próbára is tudják tenni az itt kapott impulzusokat, eszközöket, szempontokat. Az alábbiakban a mesterszintű vezetőképzést elvégzett hallgatóink projektmunkáiból emeltünk ki néhány, a képzésünkre vonatkozó gondolatot, a teljesség igénye nélkül.