PGI01462

2016.04.01. – 2020.09.30.

Projekt tartalma, célja

Az INTERREG Europe Program öt európai régió (Magyarország mellett Eindhoven, Antwerpen, Liverpool és Porto térsége) összefogásával valósul meg. Célja a régiók közötti tapasztalatcsere, szakpolitikai tanulás és jó gyakorlatok megosztása az egészségügyi innovációhoz kapcsolódóan, abból a célból, hogy a fejlesztési politikák és programok (különösképpen a Strukturális Alapokból finanszírozott Operatív Programok) végrehajtása hatékonyabbá váljon.

A résztvevők a projekt eredményeként szakpolitikai ajánlásokat és cselekvési terveket fogalmaznak meg arra vonatkozóan, hogy fejlesztéspolitikai eszközökkel miként segíthető elő a más régiókban jól működő innovációs mechanizmusok (különösen nyílt innovációs és “living lab” alapú módszerek) és finanszírozási modellek adaptációja és azok régiók közötti összekapcsolása.

A projekt honlapja

Projekt szereplők

Konzorciumvezető: Brainport Development N.V. (NL)

EMK szerepvállalása: konzorciumi tag