„A vesebetegség az esetek többségében fájdalommentes, éppen ezért észrevétlenül tud kialakulni, sokszor csak egy vérvételből derül ki a veseelégtelenség előrehaladottabb stádiuma – figyelmeztetett dr. Reusz György. Az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika egyetemi tanára hozzátette: 50 éves kor felett rendszeresen mérni kell a vérnyomást, illetve a vércukor szintet. Elmondta, bizonyos húgyúti fertőzések is okozhatnak veseproblémát, a tüszős mandulagyulladást okozó baktériumoknak pedig van néhány olyan fajtája, ami okozhat vesegyulladást is. Kiemelte továbbá az elhízást és a cukorbetegséget, valamint a túlzott fehérje terhelést, ami szintén károsíthatja a vesét. Szólt az egészséges életmód mellett a bő folyadékbevitel fontosságáról is, mellyel a vesekő is megelőzhető.”
Dr. Reusz György, Klinikánk egyetemi tanára a Duna Tv Családbarát műsorának volt a vendége.

A beszélgetés az alábbi linken tekinthető meg: