Az I. Sz. Bókay Gyermekklinika hat nyugalmazott munkatársának adományoztak „Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Örökös Tagja” kitüntető címet.
„A Bókay Gyermekklinikán immár 181 éve követik egymást a generációk, és adják át a tudás mellett azt a többletet, ami minket igazi gyermekgyógyásszá tesz” – fogalmazott köszöntőjében dr. Szabó Attila, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója, klinikai rektorhelyettes. Beszédében emlékeztetett arra, hogy a most kitüntetettek összességében az intézmény fennállásának 181 événél is több időt áldoztak gyógyításra. „Mennyi élmény és tudás, mennyi tanítvány és hány meggyógyított gyermek, szenvedő-síró arcból mosolygósat varázsoló tett őrzi ezeket az éveket!” – fogalmazott dr. Szabó Attila.
A díjakat Dr. Póder György nyugalmazott egyetemi adjunktus, Dr. Madácsy László nyugalmazott egyetemi tanár, Dr. Kohlhéb Ottó nyugalmazott egyetemi docens, Dr. Bodánszky Hedvig nyugalmazott egyetemi tanár, Dr. Cserháti Endre nyugalmazott egyetemi tanár és Dr. Kelemen József nyugalmazott egyetemi adjunktus vette át.
Köszönjük a sok évig tartó áldozatos munkájukat!