Idén Klinikánk is csatlakozik a Ragyogj kéken figyelemfelkeltő kampányhoz!
A Gyermek- és ifjúságpszichiátriai osztályunk Autizmus Munkacsoportja, az Autizmus Világnapja alkalmából feldíszítette a Klinikánk belső tereit lufikkal és kéken világító fényfüzérekkel!
A Bókay Gyermekklinika több pontján figyelemfelhívó, tájékoztató és érzékenyítő plakátokat helyeztünk ki a nálunk megforduló gyermekek és szüleik részére.
A Gyermekklinika harmadik emeletén egy kis kiállítást készítettünk autizmussal diagnosztizált gyermekek, serdülők műveiből, amit április hónap során meg lehet tekinteni.
2007 december 18-án, az ENSZ 62/139-es határozata jelölte ki április 2-át az Autizmus Világnapjának azzal a céllal, hogy felhívja a világ figyelmét az autizmusra, az autizmus spektrum zavarra, amely tízmilliókat érint a földön. A gyermekek körében az előfordulási gyakoriság közelít a 2%-hoz.
Az óvodákban és az iskolákban ma már minden 3. osztályteremben ül egy autista gyermek.

——————————
„Egy kicsit a Kicsiknek”