Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Osztályunk munkatársai két tábort is szerveztek a nyár folyamán az általuk gondozott gyermekek részére. A serdülők részére szociális-kommunikációs fejlesztő tábort, kisiskolás korosztály számára szociális készségfejlesztő élménytábort tartottak.

A serdülők és a gyermekek is szocio-kommunikációs terület fejlesztésének céljával rendezett napközis táborban vettek részt. A hét feladatainak fókuszában a kortársakhoz való kapcsolódás és az ahhoz való adekvát eszközök megismerése, a kooperáció, valamint az önismeret és önkifejezés állt. A használt eszközök elsősorban térben és időben strukturált, protetikus környezet, a vizuális megtámogatás, valamint a játékos gyakorlási lehetőségének biztosítása volt, szakemberek vezetése mellett, biztonságos keretek között.

A kisiskolás korosztályú gyermek tábora az ősember tematika mentén épült fel. Volt barlangrajz, agyagozás, „mamutvadászat”, és a hét zárásaként a Természettudományi Múzeumba is ellátogattak.

6kép