Az I. Sz. Bókay Gyermekklinika munkatársát Dr. Pászthy Beát jelölték Kopp-Skrabski díjra, gratulálunk!
Jelenleg zajlik a szavazási időszak, kérjük támogassák őt szavazatukkal, amelyet itt tudnak megtenni:

A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom által meghirdetett pályázat, egy személy vagy házaspár életútját ismeri el, olyan embereket, akik tevékenységükkel a másik boldogulásáért, testi-lelki egészségéért, kisebb vagy nagyobb közösségekért dolgoznak az élet legkülönbözőbb területein.
Dr. Pászthy Bea gyermekorvos, gyermekpszichiáter és pszichoterapeuta szakorvos. Kiképző családterapeuta
A hazai gyermekpszichiátria egyik legismertebb képviselője. 2005-ben megalapította a családközpontú Gyermekpszichiátriai és Pszichoterápiás Osztályt a mentális betegséggel küzdő gyermekek számára a Semmelweis Egyetem I. Gyermekgyógyászati Klinikáján. Létrehozta az első magyar evészavar részleget gyermekek és serdülők számára. Fő gyógyítási és kutatási területe a gyermekkori anorexia nervosa. A gyermek- és serdülőkori pszichoszomatikus betegségek nemzetközi szakértője. A mentális betegséggel küzdő gyermekeket a családi környezetben gyógyítja. Fontosnak tartja a mentális betegségek prevencióját és korai felismerését, ezért előadásokat tart iskolákban, évente konferenciát szervez háziorvosoknak. Részt vesz a koronavírus elleni védekezésben önkéntesként rendszeresen oltóponton dolgozik, valamint megszervezte az online gyermekpszichiátriai ellátást a lezárások alatt.