„(…) a harmadik hullámban azt látjuk a gyerekgyógyászatban is, hogy messze, hál istennek természetesen elmaradnak a számok a felnőttektől, de kórházi ellátást igénylő gyermek betegek is megjelentek és most már sokkal inkább náluk is a légúti tünetek dominálnak. Nem nagy számban, de van néhány olyan gyermek, aki komolyabb, nem intenzív, de komolyabb kezelést igényel. Úgyhogy a gyerekgyógyászatban is nagyon oda kell figyelnünk és hát itt az egyetemen is külön gyermek Covid-osztályt működtetünk az ő ellátásuk érdekében. Két alapvető védekezési mechanizmus van. Itt vagyunk az oltóponton, adja magát, hogy azok számára, akik megkaphatják az oltást, az oltásnak a beadása, illetve hogy eljönnek és megkapják az oltást, ez ugye védi azokat is, akik valamilyen oknál fogva nem kaphatják meg az oltást. Például a gyermekek, hiszen a körülöttük védettek a szülők, a család, a tágabb környezet, akkor ők sem lesznek olyan mértékben veszélyeztetve.”

Dr. Szabó Attila a Semmelweis Egyetem klinikai rektorhelyettese, Klinikánk igazgatója nyilatkozott az M1-nek.
Az interjú az alábbi linken tekinthető meg 15:58-től:

Meditime időpontfoglaló rendszer

Figyelem! Az online előjegyzési rendszer tekintetében Klinikánk az eddigi Reservio rendszerről átáll a Meditime rendszerére. Az átállás miatt 2023. augusztus 17-27. között nincs lehetőség a szakrendelésekre való előjegyzésre. Augusztus 28-tól a Klinikánk honlapján keresztül elérhető linken tudnak időpontot foglalni, amit a honlapon a Betegellátás -> Járóbeteg ellátás menüpontok alatt találnak. Megértésüket köszönjük!