- Diáktanácsadó
- Munkatársak
Diáktanácsadó
Semmelweis Egyetem Hallgatói Pszichológiai Konzultációs Szolgálata („Diáktanácsadója”)
Miért hoztuk létre konzultációs szolgálatunkat?
Az egyetemi évek a fiatal felnőttkor igen érzékeny időszakára esnek. A tanulmányokkal kapcsolatos kihívások és a mindennapi élet nehézségei ezen életszakasz tipikus feladataival karöltve sokszor elakadáshoz, elbizonytalanodáshoz vezethetnek, melyből nehezen látható a kiút. Ilyenkor egy külső szem segítségével, egy szakember vezetésével olyan rejtett tartalékokra, erőforrásokra találhatunk, melyek a megbillent egyensúlyt visszaállíthatják.
Kik fordulhatnak hozzánk?
Pszichológiai konzultációt, tanácsadást kizárólag a Semmelweis Egyetem hallgatói számára nyújtunk.
Milyen problémákkal fordulhatnak hozzánk?
Minden olyan pszichológiai problémával, amely az egyetem végzésével kapcsolatos, azt akadályozza valamilyen módon.
Ilyenek például: a tanulási nehézségek, stressz és szorongás kezelésének nehézségei, kapcsolati és/vagy párkapcsolati problémák, időgazdálkodási kérdések, szülőkkel kapcsolatos nehézségek, az önállósodás, leválás gondjai, különböző veszteségekből, szülők betegségéből adódó problémák, szakmai identitás keresése, elbizonytalanodás, döntési nehézségek.
Szolgálatunk segít a COVID19 járvány kapcsán kialakuló fokozott terhelés érzelmi következményeinek megoldásában, és a kapcsolódó stressz kezelésében is.
Amennyiben bizonytalan, hogy profilba vág-e a problémája, a döntésben is segítünk.
Mit jelent, hogy konzultáció?
Fontos tudni, hogy a konzultáció vagy tanácsadás nem betegellátás, hanem egy rövid, időhatáros megoldásközpontú beavatkozás, melynek célja az erőforrások mobilizálása, bizonyos készségek kialakítása vagy fejlesztése, a személy lehetőségeinek kibontakoztatása.
Hogyan zajlik?
Az e-mailben történő kapcsolatfelvétel után, általában egy személyes, tájékozódó beszélgetéssel indítunk, melynek során körüljárjuk azokat a kérdéseket, problémákat, amelyekben segítséget szeretne kérni, majd feltérképezzük a lehetőségeket. Egy konzultáció időtartama általában 45 perc. Ezt követően még 3-5 alkalom nyílik arra, hogy fókuszáltan foglalkozzunk a felmerült problémával.
Mi történik, ha nem elegendő ennyi idő?
Amennyiben a probléma hosszabb és mélyebb beavatkozást igénylő, akkor javaslatot teszünk a továbbiakkal kapcsolatban, és igyekszünk segítséget nyújtani a megfelelő intézmény vagy szakember megtalálásában is.
Milyen más szolgáltatásokat nyújtunk?
Rendszeresen szervezünk különféle készségfejlesztő csoportokat is, mint például stresszkezelő, önismereti vagy mindfulness csoportokat, melyekről a Neptunon keresztül küldünk értesítést.
A Stresszkezelés elmélete és gyakorlata c. kurzus jelenleg kreditpontos, 28 órás, szabadon választható tantárgy formájában is elérhető az ÁOK-n és FOK-on tanulók számára, melyet jó szívvel ajánlunk mindenkinek!
Kik vagyunk? Hol érhet el bennünket?
Olyan klinikai pszichológusok, pszichiáterek, akik nagy tapasztalattal rendelkeznek a tanácsadás, pszichoterápia, de az egyetemi oktatás területén is.
Bejelentkezés az alábbi címen:
Hol zajlik?
A tanácsadás jellemzően a NET épületében zajlik, a tanácsadó kollégával egyeztetett helyszínen.
Milyen adatvédelmi szabályok vonatkoznak a konzultációra?
A konzultáció anonim módon is igénybe vehető, a résztvevők adatai nem kerülnek nyilvántartásba, a folyamat az orvosi titoktartás szabályai szerint zajlik.
Milyen nyelveken elérhető?
Tanácsadást német és angol nyelven is folytatunk, melyekről bővebben az alábbi linkeken tájékozódhatnak:
Psychologische Studentenberatung
Student counselling
Segédanyagok:
Visszanézhető webináriumok tanulás, stresszkezelés, vizsgázás témakörben:
- Hogyan maradjunk motiváltak a karantén idején? (tanulás és kríziskezelés)
- Hogyan készüljünk hatékonyan a vizsgaidőszakra?
- https://drive.google.com/file/d/1IgMf_yEXIpJC–ybketYZVyLUVD9tfui/view?usp=sharing
- Hogyan hozzuk ki magunkból a legtöbbet vizsgahelyzetben?
- https://drive.google.com/file/d/1FZDidBEX_euEhodP36gOuGyj5vyR8nLA/view
- Tanulási technikák [youtube link]
- Relaxáció [youtube link]