Tartalomjegyzék:
Egészségügyi menedzsment – Kötelezően választható tárgy
Az egészségügyi szakemberek hétköznapjait a gyógyítás során financiális, szervezetfejlesztési, minőségmenedzsment és egészségpolitikai kérdések is erősen meghatározzák. Az egészségügyi menedzsment tantárgy célja éppen ezért az, hogy mélyebben megismertesse az egészségügy menedzsmenttel kapcsolatos alapfogalmakat a Semmelweis Egyetem hallgatóival. Emellett pedig olyan alapvető szervezési és vezetési ismeretek adjon át, amelyek hatékonyabbá, eredményesebbé, biztonságosabbá azaz végső soron jobbá teszik az ellátást.
A tárgyat jelenleg kötelezően választható formában orvos, fogorvos és gyógyszerész hallgatóknak hirdetjük meg az őszi és a tavaszi szemeszterben is.
A kurzus indulásáról a hallgatók a Neptunon tájékozódhatnak.
Közgazdaságtani alapismeretek – Kötelezően választható tárgy
A közgazdaságtan a közvélekedéssel elletétben elsősorban nem a pénzről szól, és legfőbb célkitűzése, hogy segítse az emberek döntéseit a célkitűzéseik megvalósításban. A kurzus során szemléltetésre kerül, hogy a közgazdasági gondolkodás egy általános eszköz az eredményesebb munkavégzéshez, a vezetéshez, illetve a világ működésének jobb megismerésében, amire a végzett gyógyszerészeknek is nagy szükségük lesz. Emellett a tantárgy végigvezeti a hallgatókat a közgazdaságtan fogalmainak használatán és hasznosíthatóságán a választott szakmájuk területén, és ezt gyakorlati példák, döntési helyzetek bemutatásával is szemlélteti.
A tárgy fő célja az élet minden területét átszövő közgazdasági törvényszerűségek megismertetése a hallgatókkal, és ennek alapján a jó döntések meghozatalának, a feladatellátás hatékonyságának magalapozása és elősegítése.
A tantárgy oktatásáért felelős szervezeti egység: a GYTK Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet.
A kurzus indulásáról a hallgatók a Neptunon tájékozódhatnak.
A jelen és a jövő gyógyítása: adatvezérelt egészség és mesterséges intelligencia – szabadon választható tárgy
A kurzus célja a jövő egészségügyi szakembereinek felkészítése a gyógyításban zajló digitális forradalomra, megismertetése az egészségügyben zajló digitális fejlesztési irányokkal, a jövő gyógyításában egyre nagyobb szerepet kapó digitális megoldásokkal, az adatok alkalmazásának jelentőségével és az adatokon alapuló döntéshozatal fontosságával.
Kapcsolódó cél a résztvevők megismertetése:
- az egészségügyi ellátás során keletkezett adatok típusával,
- az adathasznosítás- és a mesterséges intelligencia alkalmazásának lehetőségeivel,
- a kapcsolódó jogi, adatbiztonsági és kiberbiztonsági fogalmakkal és alapokkal.
A kurzus résztvevői betekintést nyernek a mesterséges intelligencia gyakorlati alkalmazásába néhány diagnosztikus modalitásban való felhasználás gyakorlati bemutatásával. Mindezen ismeretek birtokában a résztvevők megértik a digitális készségek és kompetenciák szükségességét, folyamatos fejlesztésük jelentőségét és nyitottá válnak a digitális megoldások alkalmazására pályájuk során.
A kurzus indulásáról a hallgatók a Neptunon tájékozódhatnak.