A Magyar Gyermekorvosok Társasága a Debrecenben megtartott Centenáriumi Kongresszusán döntött a szervezet 2024. évi legrangosabb szakmai elismeréseinek odaítéléséről.  A hétvégén megtartott Nagygyűlésen ünnepélyes keretek között került sor a hazai gyermekgyógyászati szakma kiválóságainak díjazására, ahol a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának több kiváló szakembere is elismerésben részesült.

A Magyar Gyermekorvosok Társasága 2024-ben ünnepli alapításának 100. évfordulóját. A centenárium évében a szervezet együtt ünnepelte a hazai gyermekgyógyászatot a Házi Gyermekorvosok Egyesületével, 2024. november 14-16. között, Debrecenben. A „Szívvel-lélekkel, tudománnyal” mottóval rendezett centenáriumi eseménysorozat részeként a Társaság ünnepi Nagygyűlésén kitüntették a gyermekgyógyászat jeles hazai képviselőit.

Prof. Dr. Seri Istvánt
a gyermekgyógyászat terén elért több évtizedes nemzetközi és hazai munkássága elismeréseként, a szervezet tiszteletbeli tagjává választotta.

Prof. Dr. Szabó Attila
Rektorhelyettes, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója, valamint

Dr. Gárdos László
a Zala Megyei Szent Rafael Kórház Csecsemő- és Gyermekosztályának osztályvezető főorvosa, a Magyar Gyermekorvosok Társasága korábbi elnöke,

Schoepf-Merei Ágost emlékének ápolásán túl, a gyermekgyógyászat, a gyermekegészégügy, és a társadalmi élet kiemelkedő jelentőségű szakmai, szakmapolitikai munkásságuk elismeréseként, Schoepf-Merei-Emlékérmet vehettek át.

Dr. Mogyorósy Gábor
a Debreceni Gyermekgyógyászati Klinika szakorvosa, a Magyar Gyermekorvosok Társaságának korábbi főtitkára, valamint

Dr. Bereczki Csaba
a szegedi Gyermekgyógyászati Klinika és Gyermekegészségügyi Központ vezetője,

A gyermekgyógyászat, valamint a gyermekegészségügyben, és a társasági élet területén elért eredményeikért, elvégzett nagyszerű munkájuk elismeréseként, Bókay János-Emlékérmet kaptak.

Dr. Lőrincz Molnár Tímea
a Bethesda Gyermekkórház csecsemő- és gyermekgyógyász rezidense,

A 2019-ben elhunyt Dr. Oláh Éva, a gyermekgyógyászat kiemelkedő alakja, a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati klinikájának volt igazgatója tiszteletére létrehozott Oláh Éva-Emléktollat vehette át, a Gyermekgyógyászat folyóiratban, tavalyi évben megjelent nagyszerű esetismertetéséért.

Dr. Egyed Bálint
gyermekhematológus-jelölt, a molekuláris onkogenetika kutatója, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika rezidense,

érdemelte ki a Petényi Géza-Díjat, mely elismerés a gyermekegészségügy bármely területével foglalkozó, szakfolyóiratban, az elmúlt évben megjelent, illetve megjelenésre már elfogadott, de díjazásban még nem részesült közleményé lehet, melyeknek a pályázó az első vagy egyetlen szerzője.

Prof. Dr. Reusz György
a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának gyermeknefrológusa,

Kimagasló gyógyító és tudományos munkájáért, valamint az elesettekért tett önzetlen, segítő munkássága jutalmául, Flesch Ármin-Díjban részesült.

A magyar gyermekorvoslásban kiemelkedő szerepet vállaló, a fiatal gyermekgyógyászok gyakorlati és elmélet képzését, gyógyító, kutató munkáját segítő mentorok tevékenységét is elismeréssel jutalmazták. A mentordíjra rezidensek, fiatal szakorvosok adhattak le jelöléseket.

Veres Gábor-Mentordíjjal jutalmazták

  • Klinikák és országos intézetek kategória:

Dr. Sallai Ágnes
gyermekendokrinoógus – Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika, valamint

Prof. Dr. Hollódy Katalin
gyermekneorológus – Pécsi Tudományegyetem KK Gyermekgyógyászati Klinika

  • Megyei és városi kórházak kategória:

Dr. Mohamed Abdulrahman Abdulrab
csecsemő- és gyermekgyógyász – Békés Vármegyei Központi Kórház

  • Alapellátásban dolgozók kategória:

Dr. Pátri László
csecsemő- és gyermekgyógyász, házi gyermekorvos, Pécs

Galéria

3kép