Dr. Szabó Attila, a Semmelweis Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója, klinikai rektorhelyettes képviselte intézetünket a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. csütörtöki sajtótájékoztatóján. Az eseményen nyilvánosságra hozták, hogy szeptember végéig már több mint 57 millió forintot ajánlottak fel a MOHU palackvisszaváltó rendszerén keresztül gyermekgyógyászati intézmények támogatására. A program sikerére való tekintettel az akciót további fél évvel meghosszabbították, így 2025. június 1-ig van lehetőség adományozni a Semmelweis Gyermekgyógyászati Klinika, a Heim Pál és a Bethesda Gyermekkórházak javára.
Pethő Zsolt, a MOHU vezérigazgatója kiemelte, hogy „a visszaváltási rendszer napjaink legkomolyabb szemléletváltási programja, amelynek célja, hogy minden italospalackból újra italospalackot lehessen gyártani.” Eddig összesen 400 millió palackot váltottak vissza a felhasználók, ebből pedig több, mint 1 milliót ajánlottak fel a hazai gyermekegészégügy támogatására. A vezérigazgató azt is szóvá tette, hogy az adakozókedv exponenciálisan növekszik, és reméli, hogy a jövő év közepén a jelenlegi összeg négyszeresét tudják majd a gyermekkórházak között szétosztani.
Dr. Szabó Attila beszédében hangsúlyozta, mennyire fontos, hogy megőrizzük bolygónkat a jövő nemzedékei számára. „A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön” – idézte David Brower környezetvédelmi aktivista különösen aktuális gondolatát, hiszen egy egészséges jövő nem képzelhető el tiszta környezet nélkül.
Rámutatott, hogy a Semmelweis Egyetem több mint 250 éves történelme során mindig az elesettek segítésére, a betegek gyógyítására és az emberi élet védelmére összpontosított. A Gyermekgyógyászati Klinikán pedig 185 éve minden nap azért dolgoznak, hogy megőrizzék a magyarországi gyermekek egészségét.
A befolyt támogatásból a Klinika az úgynevezett kulcslyuksebészeti eszközparkot szeretné bővíteni, amelynek segítségével nagy vágások nélkül is el lehet végezni egy-egy operációt. A kisebb vágásoknak köszönhetően a gyermekek gyorsabban gyógyulnak, kevesebb fájdalmat élnek át, és rövidebb ideig maradnak kórházban.
Dr. Szabó Attila szerint a MOHU és a Semmelweis Egyetem együttműködése kiváló példája annak, hogy hogyan válhat a közösségi összefogás jövőformáló erővé. Minden palackvisszaváltó automatán keresztül érkező adomány a beteg gyermekek érdekeit szolgálja. „Önöknek ez talán csak egy gombnyomás, de a mi kis pácienseink számára az életet jelentheti” – zárta beszédét Dr. Szabó Attila.