INTERDISZCIPLINÁRIS CSALÁDTUDOMÁNYI MESTERKÉPZÉS INDULÁSA

A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézete INTERDISZCIPLINÁRIS CSALÁDTUDOMÁNYI MESTERKÉPZÉST hirdet 2021 szeptemberétől.
A képzést levelező tagozaton állami ösztöndíjas és önköltséges formában indítjuk. Az önköltség összege (amennyiben nem az állami ösztöndíjas): 330 000 Ft/félév
A szakra a www.felvi.hu honlapon keresztül lehet jelentkezni e-felvételivel 2021. február 15-ig. Szeretettel várjuk a jelentkezési anyagokat!

További információk a képzéssel és felvételivel kapcsolatban: https://semmelweis.hu/mental/mesterkepzesek/interdiszciplinaris-csaladtudomany/felvetel-a-kepzesre-csalad-2/

A mesterképzési szak képzési célja és a szakmai kompetenciák:

Az Interdiszciplináris családtudományi képzés nem családterápiás képzés, illetve nem kapcsolódik a korábbi családtudományi képzéshez.
Ez egy elméleti jellegűtársadalom-és viselkedéstudományi mesterképzés. A jelentkezők alapvégzettségére építve használható a szociális ill. egészségügyi ellátórendszerben, attól függetlenül pedig minisztériumokban, a családokkal foglalkozó más intézményekben, lehetővé teszi a doktori képzésben a részvételt, mivel a hallgatókat képessé teszi “a családok vizsgálatára fókuszáló tudományos tevékenységre, kutatásra és oktatásra, különös tekintettel a családpolitikai tervezésre és elemzésre.”
Az Interdiszciplináris családtudományi képzés nem jogosít fel intervenciós személyes munkára, csak háttértudást ad.

A mesterképzés célja mai, aktuális családtudományi, kapcsolatelméleti és a hozzájuk kötődő módszertani és gyakorlati tudással rendelkező szakemberek képzése, akik ismereteik birtokában képesek a családok vizsgálatára fókuszáló tudományos tevékenységre, kutatásra és oktatásra, képesek továbbá ezen ismeretek magas szintű, társadalmi kontextust is tekintetbe vevő alkalmazására. Képesek megelőző, támogató, erőforrásokat feltáró és fejlesztő módon hatást gyakorolni a családi kapcsolatokra, beleértve a speciális helyzetű családokat és alternatív együttélési formákat. Képesek a családokkal és a közösségekkel foglalkozó szolgáltatási rendszerek, intervenciós programok integrált, tudományos alapokon nyugvó tervezésére, kifejlesztésére és koordinációjára. A családok jóllétének erősítésével hatást gyakorolnak a társadalmi folyamatokra és a tágabb társadalmi rendszerek működésére. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.