FELHÍVÁS TDK KONFERENCIÁRA

Felhívás intézményi TDK Konferenciára (Társadalomtudományi Szekció)

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács az EMMI és a MTA fővédnökségével 2015 tavaszára meghirdeti a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát (XXXII. OTDK).
A Konferencia Társadalomtudományi Szekciójában való részvétel feltétele a TDK-s hallgató pályamunkájának benyújtása és annak bemutatása az intézményi konferencián.
Az OTDK-ra nevezett pályamunkának tartalmilag azonosnak kell lennie azzal a pályamunkával, amellyel készítője/készítői az intézményi konferencián jogosultságot szerzett(szereztek) az OTDK-n történő részvételre.

A nevezés tartalmi feltétele olyan diáktudományos tevékenységet dokumentáló pályamunka, amely a képzési idő alatt, önképzési céllal készült, és azt intézményi tudományos diákköri fórumon az abszolutóriumot megelőzően a szerző(k) személyesen bemutatta (bemutatták), és ott a zsűri alkalmasnak minősítette a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencián történő részvételre.

A pályamunkákkal szemben támasztott formai követelmények

(1) Általános formai követelmények:

a) A margók mérete egységesen 2,5 cm.

b) A betűk mérete és típusa: 12-es méret, Times New Roman betűtípus.

c) A sortávolság: 1,5 sortáv.

d) Az irodalomjegyzékben, a táblázatokban és a mellékletekben 10-es betűméret és 1-es sortáv is használható.

e) Az ábrákat és táblázatokat számozni kell, és a szövegben ennek megfelelően kell hivatkozni rájuk.

f) A hivatkozások formátuma feleljen meg a szakmai sztenderdeknek (pl. Harvard-rendszer).

(2) A dolgozat egésze legfeljebb 60 oldalt tartalmazhat. Ebből a tartalmi – azaz a címlap, a tartalomjegyzék, az irodalomjegyzék és a melléklet(ek) nélkül értendő – rész legalább 20, legfeljebb 40 oldal. A nem tartalmi rész terjedelme legfeljebb 20 oldal.

Az OTDK Konferenciára való jelentkezés további feltételeiről az otdt.hu honlapon, valamint a Társadalomtudományi Szekció felhívásából lehet tájékozódni http://otdt.hu/media/cms_page_media/284/XXXII_OTDK_tarsadalomtudomanyi_szekcio_felhivas_1.pdf.

A Konferencia  időpontja: 2014. december 12. 9.30

A Konferencia  helyszíne: EKK, Egészségügyi Menedzserképző Központ (1125 Budapest, Kútvölgyi út 2.)

Jelentkezés és a pályamunka benyújtása: lejárt

A pályamunkákat e-mailben kérjük megküldeni Pilinszki Attilának (Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.).