KÖNYVAJÁNLÓ – KözössÉGteremtők

Örömmel tudatjuk, hogy a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával megjelent Pusztai Gabriella és Lukács Ágnes szerkesztésében a „KözössÉGteremtők – Tisztelgés a magyar vallásszociológusok nagy nemzedéke előtt” című kötet. (Debreceni Egyetemi kiadó, ISBN száma: 9789633184240; kiadás éve: 2014; a kiadvány ára: 3200 Ft) A kötet köszönti Intézetünk munkatársát Prof. Dr Nagy Endrét, akinek ugyanitt írása is olvasható.

A kötet a hazai vallásszociológusok első nagy nemzedékének tiszteletére tanítványaik, kollégáik tanulmányait szedte csokorba. A könyvben szereplő kutatások olyan társadalmi közösségekkel foglalkoznak, amelyeket a vallásosság hív életre. A vallásgyakorló ember is lehet magányos, de lehet egy közösség tagja vagy szervezője.
Ez a magatartás, s ennek magyarázatai és következményei válnak az igazán izgalmas vallásszociológiai elemzések tárgyává.