2015 Nemzetközi Semmelweis emlékév, miután a Magyar UNESCO Bizottság javaslatára, az UNESCO Általános Konferenciája Semmelweis Ignác halálának 150. évfordulóját felvette a megünneplésre méltó évfordulók közé.

„Semmelweis Ignác az orvostudomány egyik legnagyobb alakja, neve az egyetem egyik legnagyobb értéke is. A Semmelweis név méltóságot és elismertséget ad az egyetemnek, hihetetlen vonzerő a külföldi hallgatók számára is, de ugyanígy az egyetem kiválósága és nemzetközi hírneve visszahatóan erősíti Semmelweis örökségét, és segít abban, hogy minél szélesebb körben megismerjék a világban” – fogalmazott Dr. Szél Ágoston.

Semmelweis Ignác emlékét, szellemi hagyatékát kegyelettel őrzi és ápolja egyetemünk.