Dr. Szabó Attila, klinikánk igazgatója a Kossuth Rádiónak adott interjút a gyermekkori alvászavarokkal kapcsolatban.
„Mesélj még! … Szomjas vagyok! … Hadd maradjak még fent! – gyakran hangzanak el ezek a mondatok a gyerekektől esténként. A lefekvés idejét tekintve nyáron a szülők is megengedőbbek, hiszen nem kell másnap óvodába, iskolába menni. Azoknál a gyerekeknél, akik nem alszanak éjszaka legalább 9 órát, depressziós, szorongásos és impulzív viselkedési tünetek léphetnek fel, hívta fel a figyelmet a Magyar Alvás Szövetség. Továbbá a babák (nem) alvása rengeteg szülőnek okoz kihívást. Az alvás megtanulása ugyanolyan fontos dolog, mint a mozgásfejlődés. Szakértőinkkel szó lesz a gyermekkori alvászavarokról és hogy mit kell tenni azért egy szülőnek, hogy a gyermekéből jó alvó felnőtt váljon.”
A beszélgetést 06:14 perctől lehet meghallgatni az alábbi linken.