Szervezeti hatékonyság fejlesztése az egészségügyi ellátórendszerben – Területi együttműködések kialakítása

TÁMOP-6.2.5-B-13/1-2014-0001

2014.04.01. – 2015.11.30.

Projekt tartalma, célja

A program alapvető célja az ellátó rendszer eredményességének és hatékonyságának növelése az ellátásszervezés és a professzionális szervezeti menedzsment eszközeinek ötvözésén keresztül, kihasználva a területi együttműködések nyújtotta előnyöket.

Ennek során a projekt újra gondolja az egészségszervezés eszközeit, és hatékony végrehajtást támogató funkciókat alakít ki, miközben megteremti a közösségi egészségszervezés működő modelljét, közelebb hozva ezáltal az ellátórendszer döntéshozatali szintjét a lakossághoz.

Projekt szereplők

Konzorciumvezető: Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK, korábban GYEMSZI)

EMK szerepvállalása: konzorciumi tag

További konzorciumi tagok/partnerek:

• Debreceni Egyetem
  • Szegedi Tudományegyetem
  • Pécsi Tudományegyetem
  • Semmelweis Egyetem

Eredménytermékek

A projekt eredménytermékei közül az alábbiak az EMK munkatársainak aktív közreműködésével jöttek létre:

1. PILOT program: “Onkológiai éberség” PILOT program- Vastagbélszűrésen való részvételi arány javítása innovatív mozgósítási módszertan segítségével Dunaújvárosban és körzetében

2. Egészségszervezési irányelvek kidolgozása az alábbi témákban: