A modern egészségügyben a betegek biztonsága már nem kizárólag a kiváló ellátást, hanem a digitális környezet, és ezáltal az egészségügyi adatok védelmét is jelenti. A kiberbiztonság ma már elengedhetetlen része az egészségügyi szolgáltatásoknak, hiszen a napjainkban számos, a betegellátást szolgáló lépést a digitalizáció segíti.
A Kiberbiztonsági Játs(s)zMa egy olyan vetélkedő, ahol játékos környezetben lehet megismerni a kiberbiztonsággal kapcsolatos veszélyeket, illetve az ezek megelőzését, vagy a következmények elhárítását célzó lépéseket.
A Belügyi Tudományos Tanács és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet közös szervezésében, 2024 októberében hatodik alkalommal kerül megrendezésre a Kiberbiztonsági Játs(s)zMa, amely az Európai Kiberbiztonsági Hónap magyarországi kampányának része. Az eseményt szakmailag többek között a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Kar, a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság, valamint az Egészségbiztonság Nemzeti Labor Adatvezérelt Egészség Divízió támogatja.
Idén már 5 területről várunk jelentkezőket, felhívjuk a figyelmet az egészségügyi intézmények részvételi lehetőségére is:
- A vetélkedő első nap délutánjára (2024. október 21. (hétfő) 13-16 h) az egészségügyi köznevelési intézmények tanulói jelentkezhetnek.
- A vetélkedő harmadik nap délelőttjére (2024. október 25. (péntek) 9-12 h) az egészségügyi dolgozókat (kizárólag a centrumkórházak és irányított intézmények; az irányító vármegyei intézmények, kórházak; az országos intézetek; a klinikák dolgozóit) várjuk.
Fontos információk
A vetélkedőre kizárólag 3 fős csapatok jelentkezhetnek.
A vetélkedő digitális formában (online) kerül megrendezésre.
A csatlakozáshoz szükséges informatikai paraméterek itt olvashatók.
Jelentkezési határidő: 2024. október 6. (vasárnap éjfél)
Regisztráció az egészségügyi köznevelési intézmények tanulóinak
Regisztráció az egészségügyi dolgozóknak
Amennyiben túljelentkezés történik, selejtezőt tartunk.
A csapatok a játékok során pontokat gyűjtenek, a verseny végén a győztes csapat kategóriánként elnyeri a vándorkupát, valamint az első három helyezést elért csapatokkal együtt díjazásban, minden résztvevő pedig oklevélben részesül.
A résztvevőknek átlagos informatikai, felhasználói ismeretekkel kell rendelkezniük. Kizáró ok az informatikával/információbiztonsággal/biztonságtechnikával/kibervédelemmel kapcsolatos végzettségek, valamint ilyen szakokon, szakirányirányokon folytatott tanulmány. A vetélkedő során az etikátlan viselkedést (pl. csalás, online zaklatás, informatikusi végzettség/szakirány) azonnali kizárás követ.
A vetélkedő játékvezetője Keleti Arthur, az Önkéntes Kibervédelmi Összefogás alapító elnöke, valamint Bor Olivér, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága kiberbiztonsági szakértője. Keleti Arthur videó üzenetével is népszerűsíti az eseményt.
Miért érdemes csatlakoznia az egészségügyi dolgozóknak is?
Egy olyan alkalom, ahol az orvosokból, nővérekből, vagy egyéb területen dolgozókból álló kollegák egy csapatban dolgoznak a digitális térben a betegek biztonságáért. Ez egy olyan alkalom, ahol az orvosokból, nővérekből, vagy egyéb területen dolgozókból álló kollegák egy csapatban dolgoznak a digitális térben a betegek biztonságáért.
A játék segíti a csapatokat, és ezen keresztül az egészségügyi intézményeket is abban, hogy minél jobban megfeleljenek az új jogszabályi kihívásoknak is.
Mit nyerhetnek a vetélkedőn való részvétellel?
- Szakmai fejlődés: A vetélkedő során lehetősége nyílik a csapattagoknak új ismereteket szerezni a digitális biztonság terén, amelyet mindennapi munkájuk során is kamatoztathatnak a betegek védelme érdekében.
- Érdekes kihívások: Valós egészségügyi szituációkat szimuláló feladatok segítségével próbára tehetik a versenyzők a csapatuk együttműködési készségét és tudását, felkészülve ezzel a kiberbiztonsági kockázatokra.
- Elismerés és jutalmak: A legjobban teljesítő csapatok értékes díjakat nyerhetnek, és minden résztvevő elismerésben részesül.
- Szakmai közösségépítés: Kapcsolatba léphetnek más egészségügyi intézmények munkatársaival, megoszthatják egymással tapasztalataikat, és új szakmai kapcsolatokra tehetnek szert.
- Csapatépítés: A korábbi versenyeken azt tapasztaltuk, hogy a résztvevő csapatok a későbbiekben is kapcsolatban maradnak, és jó partnerei a munkahelyi kiberbiztonsági tevékenységnek, és a helyi ismeretterjesztésnek, biztonságtudatosításnak.