December 8-án a Doktori Tanács kezdeményezésére rendkívüli szenátusi ülés zajlott Egyetemünkön, amelyen a tudományos fokozatot (PhD) szerzett doktorjelöltek doktorrá avatása történt, valamint a Doktori Iskola fennállásának 30. évfordulóját is ünnepeltük. Az eseményen a Gyermekklinikán működő PhD program keretében számos munkatársunk vette át doktori oklevelét és díjazták kiváló tudományos oktató-nevelő munkát végző vezető kollégáinkat.

PhD fokozatú doktorrá avatottak (névsorrendben):
Ablonczy László, Bárczi Adrienn, Dégi Arianna, Egyed Bálint, Lengyel Anna, Ónody Anna, Pajtók Csenge, Pinti Éva, Mikó Ágnes, Vojcek Eszter, Tél Bálint, Minh Ngoc Tran

Kiváló PhD oktató cím:
Prof. Dr. Arató András

Elismerés kimagasló tudományos utánpótlás-nevelő, iskolateremtő munkásságért a Doktori Iskola 30 éves jubileuma alkalmából:
Prof. Dr. Reusz György
Prof. Dr. Szabó András
Prof. Dr. Tulassay Tivadar
Prof. Dr. Sólyom János

Pro Universitate díj:
Prof. Dr. Tulassay Tivadar

Professor Emeritus cím:
Prof. Dr. Reusz György
Prof. Dr. Szabó András

A díjazottaknak és a PhD cím legújabb birtokosainak szívből gratulálunk! Büszkék vagyunk rá, hogy a magas szintű betegellátó tevékenység mellett Klinikánkon nemzetközi mércével mérve is jelentős tudományos felfedezések történnek, és intézményünk megfelelő hátteret, talajt biztosít a fiatal kutatói nemzedék felnevelkedéséhez, tapasztalatszerzéséhez.