A műsorban a baba születése után kiderülő örökletes anyagcserezavarokról beszélge-tünk, amelyek egyesével ritkán fordulnak elő, mivel azonban több mint ötezerféle kórképet ismerünk, így az együttes gyakoriság Új hozzáadása 1 a 2000-hez. Ez azt jelenti, hogy minden 2000. gyereknél valószínű, hogy valamilyen ritka veleszületett anyagcsere betegségben szenved. A 26 leggyakoribb anyagcsere betegséget már újszülöttkorban szűrik, majd alapos diagnosztikai eljárás után élethosszig kezelik az érintetteket. A fennmaradó több ezer egyéb, a sejtanyagcserét érintő kórkép különböző életkorokban, életszakaszokban jelentkezhet a kisgyermekkortól az idős korig, és számos orvosi szakterület együttműködése szükséges ezek felderítéséhez.

Szakértők:
Dr. Tóth Miklós, a Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság elnöke,
Dr. Zsidegh Petra gyermekgyógyász, Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika,
Dr. Reismann Péter belgyógyász, Semmelweis Egyetem II. Sz. Belgyógyászati Klinika.