Örömmel értesítjük a kedves olvasóközönséget, hogy 2021. június 19-én, a Semmelweis Egyetem EKK Mentálhigiéné Intézet gondozásában

MEGJELENT

a 21. SZÁZADI BABASZOBA – Egyéni, családi és tágabb környezeti tényezők a kora gyermekkori lelki egészség hátterében – feltáró kutatás. Elméleti háttér, módszertan, társadalmi indokoltság című kiadvány

(Szerkesztette: Danis Ildikó)

Ajánló a szakmai lektor tollából:

Milyen az élete, a mindennapjai azoknak a kisgyermekeknek, akik a 21. század elején Magyarországon nevelkednek? Külön babaszoba nem mindegyiküknek adatik meg, de reméljük valamilyen szoba igen, és hozzá törődés, gondoskodás, értő figyelem… A 21. századi babaszoba névvel néhány éve elindított feltáró kutatás módszertani tanulmánykötetét tartja kezében az olvasó; a kötetben a kutatás társadalmi indokoltsága, elméleti háttere, az adatgyűjtés részletes módszertana kerül bemutatásra. A magas szintű módszertani tudással, széleskörű gyakorlati tapasztalattal rendelkező kutatók tollából származó tanulmányokat jó szívvel ajánlom mindazok figyelmébe, akik a kutatás eredményeit szeretnék felhasználni a saját tevékenységük, ismereteik gazdagításához, és ehhez szeretnének részletes betekintést kapni arról, hogy hogyan született meg a kutatás koncepciója és a 21. századi babaszoba kutatás adatbázisa.

Dr. Török Szabolcs
gyermekgyógyász és pszichoterapeuta szakorvos, egyetemi docens,
Semmelweis Egyetem EKK Mentálhigiéné Intézet

A kiadvány az EFOP-3.4.3-16-2016-00007 (A Semmelweis Egyetem tanulói bázisának szélesítése, bekerülést és bennmaradást támogató programok indításán, valamint balassagyarmati telephelyen új szolgáltatások bevezetésén keresztül) pályázat keretében az Európai Unió támogatásával készült.

A kiadvány alább szabadon letölthető és megosztható.

21. századi babaszoba_kutatási kiadvány