A Semmelweis Egyetem ETK Társadalomtudományi Tanszéke, az ÁOK Magatartástudományi Intézete és az EKK Mentálhigiéné Intézete Ártó-védő társadalom címmel konferenciát szervez.

Időpont: 2017. június 8-9.
Helyszín: Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar (1088 Budapest, Vas utca 17.)

A XV. Magatartástudományi Napokkal együttesen szervezett országos konferencia céljai:

Fórum és szakmai közösség teremtése az egészség és társadalom kapcsolódásaival foglalkozó kutatók és kutatások számára
A legújabb egészségszociológiai, orvosi szociológiai vizsgálati eredmények és módszerek bemutatása
Az egészség szociális, mentális és lelki dimenziójának hangsúlyozása
Az egészségügyi szakemberek képzésével kapcsolatos oktatási tapasztalatok megosztása
Szakmai, kutatási együttműködések kialakítása
A konferencia kiemelt témái 2017-ben:

“Védők”, azaz a gyógyítók és egészségügyi szakdolgozók társadalma
Egészség és társadalom a 21. században
Publikációs lehetőség: a konferencia legjobb előadói számára publikációs lehetőséget biztosítunk a European Journal of Mental Health, valamint a Mentálhigiéné és Pszichoszomatika folyóiratokban.

Absztraktok beküldési határideje: 2017.03.31.

Regisztráció határideje:

Pacsirta: 2017.04.30.
Normál: 2017.05.25.

További információ a konferencia honlapján: https://semmelweis.hu/artovedotarsadalom/