Megjelent a Családi és közösségi konfliktusok című tanulmánykötet.
A TÁMOP 4.2.1/D-15/1/KONV pályázat keretében készült tanulmánykötetet Pilinszki Attila és Szabó Tünde szerkesztette.

Letölthető innét:

Tartalom

Pilinszki Attila – Szabó Tünde – Héra Gábor: Családi konfliktusok és konfliktuskezelési stratégiák. Egy Nógrád megyei kutatás eredményei.

Sipos-Bielochradszky Bernadett: Mediáció a gyermekek érdekében. Kapcsolattartás – Kapcsolatügyelet – Kapcsolattartási ügyelet.

Vincze Erzsébet: A mozaikcsaládok szerkezetéből adódó működési sajátosságok. Esettanulmányok.

Bálity Csaba – Duráczky Bálint: A munka-család konfliktusok gyakoriságának és a társas támogatás észlelésének összefüggései nagycsaládos párok körében.

Szabó Tünde – Pilinszki Attila – Héra Gábor: Közösségi konfliktusok és konfliktuskezelési stratégiák.

Klement Mariann: Innovatív konfliktuskezelés az iskolában.

Korenyák Zsófia: Konfliktuskezelő módszerek alkalmazási lehetőségei az iskolában. Egy konkrét iskolai program bemutatása.

Kovács Anna Eszter:Fiatalkorúak esetében alkalmazott büntetőügyi mediáció hazai helyzete.

Török Szabolcs – Bóné Veronika: A párterápia költséghatékonysága a nemzetközi irodalom tükrében.