SZÉCSÉNYFELFALU – FALUKUTATÁS

A Mentálhigiéné Intézet szociális munka mesterszakos hallgatói valamint Intézetünk munkatársai 2014. június 30-a és július 4-e között falukutatáson vettek részt Szécsényfelfaluban. A kutatásban résztvevő oktatók: Dr. Török Péter, Prof. Dr. Nagy Endre és Szabó Tünde.
A program
a ,,Semmelweis Egyetem az egészséges Nógrád megyéért” projekttel kapcsolatos kutatás volt. Az oktatók és hallgatók a megfelelő előkészületeket követően kezdtek ismerkedni a falu lakosságával, összekötve mindezt kérdőívekkel, interjúkészítéssel, valamint önkormányzati testületi ülések jegyzőkönyveinek tanulmányozásával. Olyan kérdésköröket érintett a kutatás, mint a foglalkoztatási helyzet és kompetenciái, mentális egészség, közösség. A vizsgálati összegzések a nyár folyamán feldolgozásra kerülnek. Kutatóink és munkatársaink élményekkel, tapasztalatokkal tértek vissza, valamint azzal a reménnyel, továbbiakra vonatkozó tenni akarással, hogy kutatásuk eredménye a falu közösségét nagyban támogatja.

Bízunk abban, hogy jövőre is, hasonlóan eredményes és élményekkel teli falukutató tábor jön létre.
A fenti gondolatokat lejegyezte: Bakosi Tamás