Bubori Zsolt, EIT Health

Bubori Zsolt közgazdász, az EIT Health ökoszisztéma vezetőjeként a magyar szerződött partnereket köti össze az európai egészségügyi innovációs kezdeményezésekkel. Karrierje során üzleti tanácsadóként dolgozott multinacionális cégeknek, mint például az Accenture és Microsoft és megalapította saját, egészségügyi stratégia alkotással és vezetői tanácsadással foglalkozó cégét is. Magyarországon és külföldön, az állami- és magánszférában egyaránt számos projektet vezetett az utóbbi 20 évben. A Magyar Közgazdasági Társaság, az Amcham Egészségügyi Munkacsoportjának tagja. Számos mentor/coach vállalkozásnak és kezdeményezésnek segít a magyar startup ökoszisztéma fejlesztése érdekében.


Csiki Gergely, lapigazgató, Portfolio.hu

A Budapesti Corvinus Egyetemen végzett pénzügy főszakirányon 2008-ban. Utolsó egyetemi évének végén csatlakozott a Portfolio.hu csapatához makrogazdasági elemzőként. 2013-tól látja el a cégnél a lapigazgatói feladatokat. 2012-ben CEFA diplomát szerzett a Nemzetközi Bankárképző Központ EFFAS-képzésének sikeres elvégzése után. Újságírói munkáját 2014-ben Junior Prima díjjal ismerték el, Magyar Sajtó kategóriában. Lapigazgatói feladatai mellett a hazai költségvetés és magyar egészségügyi rendszer témájában ír rendszeresen elemzéseket, készít szakmai interjúkat. A magánegészségügyi piac találkozási pontjává vált Private Health Forum szakmai programjának felelőse.


Dr. Gaál Péter, egyetemi tanár, Egészségügyi Közszolgálati Kar

1993-ban végzett a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán, 1995-ben szerzett Master of Science fokozatot egészségügyi menedzsmentből a Londoni Egyetemen, 2004-ben pedig ugyanott sikerrel védte meg PhD értekezését a magyarországi hálapénz jelenségének témakörében. A paraszolvencia újszerű értelmezési keretét bemutató angol nyelvű cikkével 2005-ben elnyerte az Európai Egészségügyi Menedzsment Társaság (EHMA) és a Karolinska Egyetem közös kutatási, publikációs díját. 2011-től az IME Szerkesztőbizottságának tagja, 2017-től pedig a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság elnöke, amely 2021-ben vette át az IME tudományos folyóiratot, és a lapkiadás mellett szervezője az IME konferenciáknak is. A  Semmelweis  Egyetem  Egészségügyi Menedzserképző Központ vezető oktatója és kutatója. 2023 szeptemberében vette át egyetemi tanári kinevezését. Szakterülete az egészségpolitika, az egészségügyi finanszírozás, az egészségügyi rendszerek teljesítményértékelése és az ellátásszervezés. 


Dr. Kádár Magdolna, főosztályvezető, Belügyminisztérium, Egészségügyi Fejlesztéspolitikai Főosztály

Okleveles népegészségügyi szakember, egészségtudomány


Mag Zoltán, Debreceni Egyetem Innovációs Ökoszisztéma Központ

Szakmai pályafutása során minden szférában (gyártó, szolgáltató, költségvetési, államigazgatási) dolgozott felsővezetőként. A Debreceni Egyetem vállalkozási és innovációs klubjának mentora. Egy általa mentorált startup országos innovációs pályázaton első helyezést ért el. A „szakterülete” az egyéni és közösségi eredményesség növelése az innovációs attitűd megismerése és elsajátítása révén. 


Dr. Oláh András, vezető egészségügyi szakértő

Az Egészséginformatikai Szolgáltató és Fejlesztő Központ vezető egészségügyi szakértője, Államtitkári ÁTR Ápolásszakmai Koordinátor. Több mint 20 éve lát el egyetemi oktatói, vezetői, kutatói, K+F tevékenységet. Innovatív fejlesztő e/M Health területen, kiemelten a prototípus smart eszközfejlesztés, telemedicina, medikai rendszer szoftverfejlesztés, robotizált egészségügyi ellátás területén.


Dr. Szócska Miklós, egyetemi tanár, Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Kar, dékán

1989-ben szerzett orvosi diplomát a Semmelweis Egyetemen, ahol a képzés ideje alatt – ellenzékiként – az évfolyamának elnökévé választották. Érdeklődése ennek hatására az egészségügyi menedzsment irányába fordult, ezért a diplomája megszerzését követően kollégáival együtt megalapította az azóta már közel 30 éves Egészségügyi Menedzserképző Központot, amelynek jelenleg is vezetője. A menedzserképző tanári karának tagjaként a Harvard Egyetem John F. Kennedy Kormányzati Iskolájában Master of Public Administration diplomát szerzett, továbbá a Semmelweis Egyetemen változtatásmenedzsment témában sikeresen megvédte doktori disszertációját. 2010 és 2014 között egészségügyért felelős államtitkári pozíciót töltött be. Államtitkárként különösen nagy hangsúlyt fektetett a bizonyítékon alapuló konzultatív egészségpolitika meghonosítására és az egészségügyi dolgozók béremelésére, de legfőbb eredményeinek mégis a népegészségügyi termékadó bevezetése, a dohányzás visszaszorítása, a kórházi rendszerek központosítása és az e-egészségügy megalapozása tekinthető. 2014-től újra az Egészségügyi Menedzserképző Központ vezetője és oktatója, 2016 szeptemberében a kormány jelölte a WHO (World Health Organization, az ENSZ egészségügyi szervezete) főigazgatói posztjára. 2019-től a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Karának dékánja, 2023 májusától a Belügyminisztérium Mesterséges Intelligencia Munkacsoportjának vezetője. Főbb kutatási és oktatási területei a hálózatelemzés, a vezetésfejlesztés és változtatásmenedzsment, továbbá a mesterséges intelligencia és adatvezértelt egészség megoldások.


Dr. Velkey György János, főigazgató, Bethesda Gyermekkórház

Csecsemő-és gyermekgyógyász, aneszteziológia-intenzív terápiás és gyermek intenzív terápiás szakorvos, egészségügyi szakmenedzser. Orvos- és szakorvos képzéseit a Debreceni és a Semmelweis Egyetemeken végezte. 20 éve a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórházának főigazgatója, közben átmenetileg párhuzamosan a Mosdósi Tüdő- és Szívkórház főigazgatói feladatait is ellátta. Egy-egy cikluson át elnöke volt a Magyar Gyermekaneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaságnak és a Magyar Gyermekorvosok Társaságának. Négy évig vezette a főváros Egészségügyi és Szociális Bizottságát, részese volt a Semmelweis terv kidolgozásának. 2013-2016 között először, idén júniustól pedig újra három évre megválasztották a Magyar Kórházszövetség elnökének.