Alpern Linda, egészségügyi vizuális kommunikációs szakember, Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ
8 éve dolgozik az egészségügy területén. A MOME-n végzett, ipari formatervezőként, majd a NEFI-ben kezdett el dolgozni népegészségügyi kampányok kreatív csapatában. 2 év után érkezett az Egészségügyi Menedzserképző Központba, ahol már 8 éve egészségügyi vizuális kommunikációs szakemberként tevékenykedik. Szakterületét 2 évig tanította is. Mindeközben közel két évig a WHO munkatársa is volt, ahol digitális egészségügyi rendezvények vizuális kommunikációs anyagain dolgozott.
Dr. Davidovics Krisztina, mesteroktató, egészségügyi jogi és egészségpolitikai szakértő, Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ
2004-ben végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán jogászként, majd 2008-ban ugyanitt Szabályozási (kodifikátor) Szakjogász szakon LL.M. fokozatot szerzett. Kutatási és oktatási témáihoz illeszkedően, 2023-ban, Hollandiában egy további LL.M. diplomát szerzett ’Law and Technology’ mesterprogramon. 2005 és 2011 között az Igazságügyi Minisztérium közjogi kodifikációs szakterületén a hazai szabályozási rendszer számos területén szakmai és vezetői tapasztalatokra tett szert. Ezt követően 2012 és 2019 között a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Kara Dékáni Hivatalának vezetőjeként, majd 2020 óta ugyanitt az Egészségügyi Menedzserképző Központ kötelékében egészségügyi jogi és egészségpolitikai szakértőként, 2023 novemberétől mesteroktatóként dolgozik. Ennek keretében aktív tagja az Egészségügyi Menedzserképző Központ adatvezérelt egészségügyi, egészségbiztonsági, egészségpolitikai tárgykörökkel összefüggő tudásközpontjainak és munkacsoportjainak. Külső szakértője továbbá a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaságnak. 2021 óta szakértőként és koordinátorként közreműködik a Health Systems and Policy Monitor (HSPM Observatory) nemzetközi kutatóhálózatban a magyar kutatócsoport tagjaként. Főbb szakterületei: adatvezérelt egészségügy, mesterséges intelligencia alapú egészségügyi megoldások jogi és etikai aspektusai, egészségpolitika, egészségügyi rendszerek irányítási és szabályozási kérdései.
Dr. Deák Máté, innovációs szakértő, PTE-ÁOK Transzdiszciplináris Kutatások Intézete
A PTE Bölcsészkarának és Orvoskarának oktatója és kutatója. Nem csak az Egyetem keretein belül fontos számára a fejlesztés, közösségek és kistelepülések esetében is szervezi és támogatja a helyi termékek és szolgáltatások feltérképezését és piacosítását.
Dr. Hargitai Evelin Gabriella, kutatás-fejlesztési szakértő, PTE-ÁOK Transzdiszciplináris Kutatások Intézete
Kommunikációs szakember, tréner, coach. UX és szoftvertesztelő tapasztalattal rendelkezik agilis környezetben. Érdeklődési területei az idősápolás és a sport. Mentori szakterületei a marketing, UX, kutatásmódszertan és az adatvizualizáció.
Dr. Joó Tamás közgazdász, egészségpolitikai szakértő, elektronikus információbiztonsági vezető, a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság elnökhelyettese
2011-2012 között a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft-nél dolgozott Market Access trainee pozícióban. 2012-től 2014-ig az Egészségügyért Felelős Államtitkárságon kezdetben gazdasági elemzőként, majd egy ágazati vezetői információs rendszer kialakítását célzó uniós projekt szakmai vezetőjeként, végül az ágazatvezető személyi titkáraként tevékenykedett. 2014-től az EMK senior egészségügyi közgazdászaként, majd adjunktusaként hazai és nemzetközi projektekben vesz részt, valamint digitális egészségüggyel, adattudománnyal, mesterséges intelligenciával, ipari befolyásolási technikákkal, egészségbiztonsággal és kibervédelemmel kapcsolatos területeken végzi kutatási és oktatási feladatait. PhD hallgatóként a dohányzás visszaszorítására irányuló intézkedések értékelését és további beavatkozási lehetőségek kutatását támogató innovatív módszerekkel kapcsolatban végezte tanulmányait, doktori fokozatát 2022-ben szerezte meg.
Dr. Katona Krisztián, fogszakorvos, PTE KK Fogászati és Szájsebészeti Klinika
2015-ben szerzett fogorvosi diplomát a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán. 2016 óta dolgozik az Egyetem Fogászati és Szájsebészeti Klinikáján, 2018-ban szerzett PhD fokozatot, majd dentoalveolaris sebészet és gyermekfogászat szakvizsgákat.
Kiss Ákos, innovációs manager, Debreceni Egyetem Innovációs Ökoszisztéma Központ
Korai fázisú startupok segítője, mentora, startup ökoszisztéma építő. Fő területek: sport- és zeneipari innovációk, űripar.
Koleszár Zoltán, menedzser a PwC Magyarország Kft. Technológiai Tanácsadási csapatában
2016 óta foglalkozik digitális termékek és szolgáltatások fejlesztésével és megvalósításával, különböző IT rendszerek bevezetésével hazai és nemzetközi nagyvállalatoknál, valamint startupoknál egyaránt. Széleskörű tapasztalattal rendelkezik design thinking és services design módszertanokban, agilis termékfejlesztésben, valamint go-to-market stratégia kialakítása terén, emellett pedig rendszeresen mentorál startupokat is.
Kovács Dávid, Senior Data Scientist, PwC Magyarország Kft.
Közel 20 éves data science projekt tapasztalattal rendelkezik, mely évek alatt több iparágban dolgozott (telekommunikáció, bank, egészségügy, kiskereskedelem). Kulcsfontosságú szaktudással rendelkezik továbbá a statisztika, adattárház-fejlesztés, programozás, az üzleti intelligencia és tanácsadás területén. Munkája során data science projektek előkészítésével, adatalapú modellezéssel, valamint az elemzési és modellezési eredmények implementálásának támogatásával foglalkozik mint tanácsadó.
Kováts Tamás, Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ
Az ELTE Természettudományi Karán programozó matematikusként végzett, több mint 20 éve egészségügyi adatokkal foglalkozik. Dolgozott az Országos Mentőszolgálatnál és az Országos Vérellátó Szolgálatnál, majd az Egészségügyi Stratégiai Kutatóintézethez került. Korábban az adattárház felépítésére, lekérdező felületek létrehozására koncentrált. Jelenleg a strukturált adatokból történő predikciós modellek felépítésének lehetőségeit kutatja.
Dr. Kulja András sebész-szakorvosjelölt, Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet
Egészségedukációs tartalomgyártó. 340.000 követővel és havi 8 millió megtekintéssel a közösségi média felületeken Magyarország legnagyobb elérésű orvosa. Nemzetközi egészségügyi szervezetek prevenciós kampányainak hazai partnere. 2016-ban szerzett orvosi diplomát a Semmelweis Egyetemen. Először pszichiáter rezidensként kezdte pályáját, később sebészeti szakirányra váltott. 2021-ben elvégezte a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzser MSc képzését, ezt követően kezdett el orvosi munkája mellett betegedukációval és a lakossági egészségértéssel foglalkozni. 2021-ben indította edukációs TikTok csatornáját, amely mostanra hazánk egyik legnagyobb elérésű egészségügyi edukációs felületévé nőtte ki magát. Felületein közérthető, laikusok számára is érthető módon oszt meg evidence based egészségértéssel kapcsolatos tartalmakat, amelyekkel számos díjat is elnyert. 2022-től a Semmelweis Egyetemen Egészség- és tudománykommunikáció szabadon választható tantárgy alapító oktatója.
Dr. Lendvay Marcell, rezidens orvos, PhD-hallgató, Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Reumatológiai és Immunológiai Klinika
A pécsi Reumatológiai és Immunológiai Klinikán dolgozik rezidens orvosként és PhD-hallgatóként. Témái a csípő-és térd totál endoprotézist követő rehabilitációt befolyásoló faktorok felmérése. Szeptember óta erősíti a PTE ITD csapatát, örömmel foglalkozik azzal, hogy hogyan lehet átültetni innovációkat az elméleti síkból a mindennapi gyakorlatba.
Dr. Liber Noémi, intézetvezető-helyettes, innovációs szakértő, PTE Általános Orvostudományi Kar, Transzdiszciplináris Kutatások Intézete
Jogászként diplomázott a Pécsi Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Karán, majd a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál Felsőfokú Iparjogvédelmi szakképesítést szerzett. Az innováció és a szellemi termék menedzsment terén az elmúlt tíz év során szerzett tudásának és tapasztalatának köszönhetően támogatja a hozzájuk érkező innovatív projekteket, csapatokat és startupokat. Különböző projektekben és eseményeken vett részt és állítja, hogy nincs két egyforma csapat, projekt vagy kihívás. Pontosan emiatt élvezi annyira a munkáját és tekint rá úgy, mint élete és személyisége egyik fontos alapjára. Intézetük, az EIT Health RIS Hub-ként vállalt feladatainak megvalósításáért is Ő felel. Végül, de nem utolsósorban, intézetük igazgatóhelyetteseként az operatív feladatokat menedzseli, koordinálja és ellenőrzi.
Molnár Attila, Data Scientist, E-Group
Molnár Attila 5 éve dolgozik orvosbiológiai adatokkal, kezdetben mint adatmérnök, majd mint adatarchitekt, most mint technikai vezető. Tapasztalt relációs és hálózatos adatok kezelésében és feldolgozásában, python és unix shell programozásban és DevOps megoldások implementálásában.
Olar Alex, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék
Az ELTE Természettudományi Karán fizikusként diplomázott, jelenleg informatika tudományok területén doktorál. Kutatásai az orvosi képdiagnosztikában és a gépi tanulásban összpontosulnak, különös tekintettel a digitális patológiára és radiológiára. Többszörös díjazottja nemzetközi computer-aided diagnostics versenyeknek, és széleskörű tapasztalattal rendelkezik a mélytanulási technikák orvosi és egyéb területeken való alkalmazásában.
Dr. Palicz Tamás, stratégiai igazgatóhelyettes, Egészségügyi Menedzserképző Központ
Belgyógyász, egészségügyi szakmenedzser és elektronikus információbiztonsági vezető képesítésekkel rendelkezik. Klinikusi munkáját követően egészségügyi intézmények vezetésével foglalkozott, majd 2010-től állami intézmény vezetőjeként uniós projektek irányítását végezte. 2015 óta az Egészségügyi Menedzserképző Központ stratégiai igazgatóhelyettese. A projektmenedzsment oktatása mellett fő érdeklődési területe az egészségügy digitalizációjával járó szervezeti és rendszerszintű változtatások menedzsmentje, speciálisan az egészségügyi adat és információbiztonság a kibertérben. 2022-ben elindította az Egészségügyi Kiberbiztonsági Szemlét, aminek azóta is szakmai vezetője.
Dr. Pesti Adrián, Semmelweis Egyetem Patológiai, Igazságügyi és Biztosítási Orvostani Intézet
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végzett biomérnökként 2018-ban, majd a Semmelweis Egyetemen a Patológiai Tudományok Doktori Iskolában PhD fokozatot szerzett 2023-ban. Fő kutatási területei a digitális patológia, ezen belül a mesterséges intelligencia felhasználásának lehetőségei, a tumorbiológia, valamint a SARS-CoV-2 vírus patológiájának vizsgálata.
Dr. Sík Attila, intézetvezető, PTE Általános Orvostudományi Kar, Transzdiszciplináris Kutatások Intézete
Magyarországon és az Egyesült Államokban szerzett idegtudományi képesítést, illetve Kanadában és Angliában vezetett kutatólaboratóriumokat. A pécsi Általános Orvostudományi Karon is vezet egy sejtes idegtudományi laboratóriumot. Emellett MBA diplomát szerzett a Warwick Business Schoolban (Anglia) vezetés és kreativitás témakörben. Hisz a folyamatos tanulásban, amit nemcsak prédikál, hanem gyakorol is: diplomát szerzett vállalatvezetésből (Institute of Directors, Anglia), illetve most fejezi be második doktori tanulmányát a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Az új tudományágak megismerése segíti abban, hogy kapcsolatokat teremtsen a különböző területek között, szokatlan analógiákat fedezzen fel, és szokatlan megoldásokat találjon a problémákra. Hiszi, hogy a multidiszciplináris kutatás a következő tudományos forradalom alapja, és az innováció következő hulláma a tudomány, a művészetek és az üzleti élet határterületén fog megjelenni.
Dr. Sinkó Eszter, egészségügyi közgazdász, Egészségügyi Menedzserképző Központ
A Közgazdaságtudományi Egyetem elméleti gazdaságpolitika szakán végzett, ezután az akkori egészségügyi tárcánál dolgozott közgazdász gyakornokként. 1980-tól az Orvostovábbképző Intézetben kutatóként tevékenykedett, majd a Szociális Intézetek Központjában a közgazdasági osztályt vezette. Az egészségügyi reform első hullámakor az akkori Szociális és Egészségügyi Minisztérium Reformtitkárságának munkatársaként az egészségügyi intézményrendszer finanszírozásának átalakításán dolgozott 1992-ig. Igazgatóhelyettes volt Sedgwick Noble Lowndesnál, a multinacionális cég Magyarországon működő képviseletében az egészségügy és a nyugdíj területén kormányzati tanácsadással foglalkozott. Ezzel párhuzamosan az Egészségbiztosítási Önkormányzat választott tagja volt 1993 és 1998 között. Alapító tagja az Egészségügyi Menedzserképző Központnak, kezdetben programigazgatóként, majd igazgatóhelyettesként, jelenleg az Egészségügyi Közszolgálati Kar dékánhelyetteseként végzi a munkáját. Részt vesz az ELTE Politikatudományi Intézetének közpolitikai oktatásában is. 2000-ben a London School of Economics and Science Egyetemen PhD kutatásokat végzett. 2011 és 2016 között elnöke volt az Egészségügyi Szakmai Kollégium Menedzsment és Egészség-gazdaságtan tagozatának. A Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság elnökhelyettese, az akadémiai „Elnöki bizottság az egészségért” tagja.
Dr. Uzsaly János Gáspár, fül-orr-gégész szakorvos, PTE KK Fül-, Orr-, Gégészeti és Fej-, Nyaksebészeti Klinika
Általános orvosi diplomáját 2018-ban szerezte a Pécsi Tudományegyetemen, majd a pécsi Fül-, Orr-, Gégészeti és Fej-, Nyaksebészeti Klinikán végezte rezidensképzését, 2023-ban szakvizsgát szerzett. Egyetemista korában társalapítója volt a Hallgatói Oktatásfejlesztési Csoportnak, szakorvosjelöltként a PTE Transzdiszciplináris Intézettel való együttműködés keretében aktívan részt vesz a szervezetfejlesztési folyamatokban.