Bubori Zsolt, EIT Health

Bubori Zsolt közgazdász, az EIT Health ökoszisztéma vezetőjeként a magyar szerződött partnereket köti össze az európai egészségügyi innovációs kezdeményezésekkel. Karrierje során üzleti tanácsadóként dolgozott multinacionális cégeknek, mint például az Accenture és Microsoft és megalapította saját, egészségügyi stratégia alkotással és vezetői tanácsadással foglalkozó cégét is. Magyarországon és külföldön, az állami- és magánszférában egyaránt számos projektet vezetett az utóbbi 20 évben. A Magyar Közgazdasági Társaság, az Amcham Egészségügyi Munkacsoportjának tagja. Számos mentor/coach vállalkozásnak és kezdeményezésnek segít a magyar startup ökoszisztéma fejlesztése érdekében.


Kováts Tamás, Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ

Az ELTE Természettudományi Karán programozó matematikusként végzett, több mint 20 éve egészségügyi adatokkal foglalkozik. Dolgozott az Országos Mentőszolgálatnál és az Országos Vérellátó Szolgálatnál, majd az Egészségügyi Stratégiai Kutatóintézethez került. Korábban az adattárház felépítésére, lekérdező felületek létrehozására koncentrált. Jelenleg a strukturált adatokból történő predikciós modellek felépítésének lehetőségeit kutatja.


Kuthy Antal, CEO, E-Group

Kuthy Antal vezérigazgatóként az üzleti stratégiáért, az innovációért, az értékesítésért és az üzletfejlesztésért felelős, illetve ő az „adatból tudást hitelesen” misszió legfőbb képviselője. Proaktív hozzáállásával és felbecsülhetetlen piaci ismereteivel új co-innovációs lehetőségekre ösztönöz, és sikeresen támogatja a lab-to-market modellek kidolgozását egyetemek és ipari szereplők bevonásával.


Dr. Mikesy Gergely, orvos, egészségügyi menedzser, Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ

Az orvosi egyetem elvégzése után csatlakozott az Egészségügyi Menedzserképző Központ csapatához. Fő tématerületei a népegészségügy és az egészségügyi innováció, ezeken belül az adatvezérelt-, és mesterséges intelligencia megoldások egészségügyi bevezetésének lehetőségeivel foglalkozik. Nagy kedvelője az innovációs versenyeknek, az utóbbi években több hackathonon vett részt, korábban mint versenyző, később pedig a szervezői oldalon. Mindezek miatt sem könnyű már meglepni, de nagyon várja, hogy ez kiknek sikerül!


Dr. Pesti Adrián, Semmelweis Egyetem Patológiai, Igazságügyi és Biztosítási Orvostani Intézet

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végzett biomérnökként 2018-ban, majd a Semmelweis Egyetemen a Patológiai Tudományok Doktori Iskolában PhD fokozatot szerzett 2023-ban. Fő kutatási területei a digitális patológia, ezen belül a mesterséges intelligencia felhasználásának lehetőségei, a tumorbiológia, valamint a SARS-CoV-2 vírus patológiájának vizsgálata.


Dr. Szócska Miklós, egyetemi tanár, Semmelweis Egyetem, Egészségügyi Közszolgálati Kar, dékán

1989-ben szerzett orvosi diplomát a Semmelweis Egyetemen, ahol a képzés ideje alatt – ellenzékiként – az évfolyamának elnökévé választották. Érdeklődése ennek hatására az egészségügyi menedzsment irányába fordult, ezért a diplomája megszerzését követően kollégáival együtt megalapította az azóta már közel 30 éves Egészségügyi Menedzserképző Központot, amelynek jelenleg is vezetője. A menedzserképző tanári karának tagjaként a Harvard Egyetem John F. Kennedy Kormányzati Iskolájában Master of Public Administration diplomát szerzett, továbbá a Semmelweis Egyetemen változtatásmenedzsment témában sikeresen megvédte doktori disszertációját. 2010 és 2014 között egészségügyért felelős államtitkári pozíciót töltött be. Államtitkárként különösen nagy hangsúlyt fektetett a bizonyítékon alapuló konzultatív egészségpolitika meghonosítására és az egészségügyi dolgozók béremelésére, de legfőbb eredményeinek mégis a népegészségügyi termékadó bevezetése, a dohányzás visszaszorítása, a kórházi rendszerek központosítása és az e-egészségügy megalapozása tekinthető. 2014-től újra az Egészségügyi Menedzserképző Központ vezetője és oktatója, 2016 szeptemberében a kormány jelölte a WHO (World Health Organization, az ENSZ egészségügyi szervezete) főigazgatói posztjára. 2019-től a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Karának dékánja, 2023 májusától a Belügyminisztérium Mesterséges Intelligencia Munkacsoportjának vezetője. Főbb kutatási és oktatási területei a hálózatelemzés, a vezetésfejlesztés és változtatásmenedzsment, továbbá a mesterséges intelligencia és adatvezértelt egészség megoldások.