SZÜLŐKLUB krónikus betegséggel élő családoknak

Gyermekklinikánk pszichológus csapata előadás-sorozatot indít, olyan témákat körül járva, amelyek szinte minden krónikus betegséggel küzdő család életében kihívást jelentenek.
Minden alkalmat rövid, informatív témafelvetéssel indítunk el, az adott kérdéskör lélektani sajátosságait áttekintve, majd kinyitjuk a kört, hogy az elhangzottakról és a felmerülő kérdésekről együtt gondolkodjunk tovább.
Célunk, hogy a pszichológiai tudásátadás mellett teret adjunk a hasonló élményeket megélő családok tapasztalatcseréjére és egymás támogatására.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Időpont, helyszín: A szülőklub kéthetente csütörtökönként 16:00 és 17:30 óra között valósul meg a Semmelweis Gyermekklinika Bókay utcai részlegén (1083 Budapest, Bókay János u. 53. 1. emelet, Könyvtár)

április 11. A DIAGNÓZIS UTÁN
A család életének formálódása a tartós betegség diagnózisát követően – Cserép Melinda, Neri Orsolya
április 25. ÖNÁLLÓSÁG
A felelősségvállalás és a kontroll fokozatos átadása a gyerekeknek – Szilágyi Csilla,
Cserép Melinda
május 9. KAMASZKOR
Kamaszkori sajátosságok és a tartós betegséggel való önállósodás kihívásai – Neri Orsolya, Tamás Réka
május 23. DIÉTA, KÜTYÜK, TESTKÉP
Étrendi kihívások, a tartós betegség és az orvosi segédeszközök hatásai a testképre – Greskó Martina, Oláh Stella
június 6. TESTVÉRHELYZET
A krónikus betegség hatása a testvérekre – Elődi Fruzsina, Szilágyi Csilla
június 20. KIÉGÉS
Szülők és gyerekek kifáradása, családi erőforrások – Cserép Melinda, Vajsz Kornél, Tamás Réka
Az előadásainkon való részvétel ingyenes, azonban amennyiben támogatni szeretnék munkánkat, azt a Bókay Gyermekklinikáért Közhasznú Alapítványon keresztül tehetik meg, közleményben osztályunk (Gyermek- és Ifjúságpszichiátria) megjelölésével. K&H Bank Bankszámla: 10403387-00031000-00000008
Részvételi szándékát kérjük, jelezze a bokay.pszichologia@gyerekklinika.com e-mail címen!
Az alkalmak külön is látogathatók.