ÉRDEKEL A GYÓGYSZERFEJLESZTÉS? VAGY A PREKLINIKAI KUTATÁS?

Csatlakozz PhD hallgatóként Dr. Fekete Andrea által vezetett MTA-SE Lendület Diabétesz Kutatócsoporthoz 2023. szeptembertől!
Kutatócsoportunk olyan új támadáspontokat azonosításával és gyógyszerfejlesztéssel foglalkozik, mellyel a diabétesz és szövődményei sikerrel megelőzhetők. Állatkísérletekben és in vitro modellekben molekuláris biológiai és képalkotó technikákkal tanulmányozzuk a diabéteszes vesekárosodás, iszkémia/reperfúziós károsodás, valamint a szem fibrotikus elváltozásának patofiziológiai útjait, kezelési és megelőzési lehetőségeit.

Témák:
– A diabéteszes vesebetegség új kezelési lehetőségei, fókuszban a Sigma-1 receptor.
– Új terápiás célpontok azonosítása és kezelés fejlesztése szemészeti szövődményekben.

A hallgatói jogviszony kezdete: 2023. szeptember
Munkavégzés helye: Semmelweis Egyetem, Bókay Gyermekklinika
1083 Budapest, Bókay János utca 54., II. emelet

Amit kínálunk:
– Lehetőség egy dinamikus és nemzetközi kutatási környezetben való tanuláshoz a legmodernebb molekuláris biológiai módszerekkel.
– Rendkívül izgalmas, aktuális, társadalmilag kiemelkedően fontos kutatási témák.
– Posztgraduális képzés végzése egy aktív és támogató környezetben, ahol fontos a csapategység és a sokszínűség.
– Multidiszciplináris kutatócsoport motivált kollégákkal, akiknek szenvedélyük a munkájuk.
– Részvétel nemzetközi és hazai konferenciákon, külföldi tanulmányúton.
– Ösztöndíj kiegészítés.

Amit kérünk:
– Szakirányú végzettség (biológus/biomérnök/orvos/vegyész).
– Elkötelezettség, precíz és lelkiismeretes munkavégzés.
– Angol nyelvtudás.
– Előnyt jelent: sejt- és molekuláris biológiai technikák ismerete, kutatási tapasztalat, publikációs aktivitás, TDK/OTDK részvétel.

Jelentkezés: A szakmai önéletrajzot és motivációs levelet a dorabiankabalogh@gmail.com email címre folyamatosan várjuk.

——————————
„Egy kicsit a Kicsiknek”