A Magyar Gyermekorvosok Társaságának (MGYT) éves szakmai elismeréseit a szervezet háromnapos Nagygyűlésén, Kecskeméten vehették át a kitüntetettek. A díjakat az ünnepélyes emlékülésen osztották ki.

Köztük Klinikánk dolgozóit is megtalálhatják:
Flesch Ármin-díjban részesült dr. Machay Tamás neonatológus, a Semmelweis Egyetem I. sz. Gyermekgyógyászati Klinikájának professor emeritusa kimagasló gyógyító és tudományos munkájáért, valamint amiért különösen sokat tesz az elesettekért.

A fiatal gyermekorvosoknak kiírt Petényi Géza-díjnak idén két birtokosa is lett. Jelentkezni a gyermekegészségügy bármely területével foglalkozó, szakfolyóiratban 2020. július 1. és 2021. december 31. között megjelent, illetve megjelenésre már elfogadott, díjazásban vagy anyagi elismerésben még nem részesült közleménnyel lehetett, amelynek a pályázó első vagy egyetlen szerzője. Az elismeréssel többek között dr. Vojcek Eszter, a Semmelweis Egyetem I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika klinikai szakorvosa is gazdagodott.

Szívből gratulálunk mindkettejüknek!