Hosszú Ádám, klinikánk kutatója tegnap Akadémiai Ifjúsági Díjat vehetett át.

Huszonkét fiatal kutató vehette át a Magyar Tudományos Akadémia nagy hagyományú díját 2022. február 17-én az MTA Székházban. Az idén ötven éve alapított Akadémiai Ifjúsági Díjra tavaly – első alkalommal – a teljes magyar fiatal kutatói közösség pályázhatott: intézeti, egyetemi és közgyűjteményi kutatók egyaránt. A bölcsészet- és társadalomtudományok, valamint az élettudományok területéről hat-hat, a matematikai és természettudományok művelői közül pedig tíz fiatal kutató nyerte el az elismerést.
Köztük a Semmelweis Egyetem I.sz. Gyermekklinikájának fiatal kutatója, Hosszú Ádám.

Hosszú Ádám, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika tudományos munkatársa „A vese oxigénhiányos károsodásának molekuláris mechanizmusai és új kezelési lehetőségei preklinikai modellekben” című pályamunkájáért kapott elismerést.