„Ha a gyorsteszten megjelenik a két csík, kisgyermekes családokban egyértelmű feladat a munkáltató és a háziorvos után az iskola vagy óvoda értesítése is. A karanténkötelezettség kapcsán sincsenek kérdések, az első sokkból ocsúdva azonban sokféle kérdés merülhet fel egy koronavírusos anyában. Vajon ha főzök – és még elég szerencsés vagyok ahhoz, hogy érezzem az ízeket –, minden kóstolás után cseréljek kanalat? Megfújhatom a levest, ha túl melegnek találja a gyermekem? Hogy altassam, ha lehetőleg kerülnünk kellene a kontaktot, de ő testközelséget igényel – és egyáltalán, a covidos anya adhat jóéjtpuszit?”

A divany.hu-val beszélgetett az I. Sz. Bókay Gyermekklinika infektológus szakorvosa, Dr. Pék Tamás.