A Hack4Cure 2025-ös innovációs ötletverseny mentorai
Dr. Davidovics Krisztina
LL.M. 2004-ben végzett az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán jogászként, majd 2008-ban ugyanitt Szabályozási (kodifikátor) Szakjogász szakon LL.M. fokozatot szerzett. 2009-ben tett jogi szakvizsgát. Kutatási és oktatási témáihoz illeszkedően, 2023-ban Hollandiában egy további LL.M. diplomát szerzett ’Law and Technology’ mesterprogramon. Pályája elején az Igazságügyi Minisztérium közjogi kodifikációs szakterületén meghatározó szakmai és vezetői tapasztalatokra tett szert. Ezt követően a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Kara Dékáni Hivatalának vezetőjeként, majd 2020 óta ugyanitt az Egészségügyi Menedzserképző Központban dékáni tanácsadóként, továbbá egészségügyi jogi és egészségpolitikai szakértőként, illetve 2023 óta mesteroktatóként dolgozik. Alapító tagja az Egészségpolitika, Finanszírozás és Rendszerfejlesztés Tanszéknek. Külső szakértője továbbá a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaságnak. 2021 óta szakértőként és koordinátorként közreműködik a ’Health Systems and Policy Monitor (HSPM Observatory) nemzetközi kutatóhálózatban. Szakterületei: mesterséges intelligencia alapú egészségügyi megoldások jogi és etikai aspektusai, egészségpolitika, egészségügyi rendszerek irányítási és szabályozási kérdései.
Dr. Joó Tamás
Egyetemi docens, adatvezérelt egészségügyi szakértő, a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság elnökhelyettese. 2012-től 2014-ig az Egészségügyért Felelős Államtitkárságon kezdetben gazdasági elemzőként, majd egy ágazati vezetői információs rendszer kialakítását célzó uniós projekt szakmai vezetőjeként, végül az ágazatvezető személyi titkáraként tevékenykedett. 2014-től az EMK munkájában kezdetben senior egészségügyi közgazdászként, jelenleg docensként hazai és nemzetközi projektek tervezésében és megvalósításában vesz részt, valamint digitális egészségüggyel, adattudománnyal, mesterséges intelligenciával, ipari befolyásolási technikákkal, egészségbiztonsággal és kibervédelemmel kapcsolatos területeken végzi kutatási, kurzusvezetői, oktatási és kormányzati szakértői feladatait. PhD-hallgatóként a dohányzás visszaszorítására irányuló intézkedések értékelését és a további beavatkozási lehetőségek kutatását támogató innovatív adatvezérelt módszerekkel kapcsolatban végezte tanulmányait. Doktori fokozatát 2022-ben szerezte meg. Tagja a Belügyminisztérium és a NAV mesterséges intelligencia munkacsoportjainak.
Dr. Mikesy Gergely
2019-ben általános orvosként végzett a Semmelweis Egyetemen. Diploma után a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Karán tanult, Egészségügyi Menedzsment szakon végzett 2022-ben. Eközben a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központjában kezdett dolgozni szakértőként. Legfontosabb tématerületei a betegbiztonság, a népegészségügy, a prevenció és más orvosi területek (például diagnosztika), ezeken belül is az adatvezérelt és digitális megoldások, valamint a mesterséges intelligencia alkotják a fő fókuszt. Több hazai, valamint nemzetközi projekt szakmai és menedzsment szintű előkészítésében, valamint vezetésében vett részt.
Dr. Palicz Tamás
1993-ban szerezte orvosdoktori diplomáját a Debreceni Egyetemen, majd 1998-ban belgyógyász szakorvos lett. A klinikusi éveket követően 2000-től foglalkozik európai uniós támogatású projektek tervezésével, végrehajtásával és követésével. 2003-tól dolgozik egészségügyi és közigazgatási intézmények vezetőjeként. Fő érdeklődési területe a humánszolgáltatásokat nyújtó szervezetek változtatásainak vezetése, és az ott folyó projektek menedzsmentje. Az utóbbi években az egészségügy digitális átalakulásának vizsgálata mellett kezdett el az egészségügyi szervezetek kiberbiztonságával is foglalkozni. A Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ stratégiai igazgatóhelyettese, mesteroktatója.
Dr. Parapatics Tamás
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jogi és Államtudományi Karán szerezte jogi képzettségét. 2012-ben kezdett az egészségügyi ágazatban dolgozni, gyógyszerészeti jogi, egészségügyi jogi területeken. Jelenleg az NNGYK digitális támogatási és mesterséges intelligencia felügyeleti főosztályának vezetője.
A Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központjában 2024-ben szerzett egészségügyi menedzser diplomát.
Puskás Zsolt Péter
1993-ban végzett a BME Villamosmérnöki Karán, MBA-fokozatát 2004-ben szerezte a BME-n. 1997 óta különböző informatikai érintettségű projektek tanácsadója és irányítója, főképp információs rendszerek tervezése, informatikai szabványok, információvédelmi rendszerek és IT-biztonság területen. 2003-2014 között a Drescher Magyarországi Direct Mailing Kft. informatikai igazgatója, 2015-2019 között informatikai tanácsadója. 2001-2008 között az Egészségügyi Informatikai Szakmai Kollégium, 2011-2016 között a Szakmai Kollégium Tanácsadó Testületének tagja. 2022. decembere óta az e-Egészségügyi Szakértői Testület tagja. 2004-ben részt vett a magyar egészségügyi informatikai szabvány kidolgozásában, az MSZ 22800:2008-as szabvány egyik megalkotója. 2007-ben kollégáival megalapította a HC eXpert Kft-t, amelynek tagjaként 2011 óta az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér tervezési, megvalósítási és bevezetési projektjeiben dolgozik. 2018 januárjától az EESZT vezető szolgáltatás architektje és az EESZT vezető egészségügyi és e-health tanácsadója. 2023 decembere óta az ESZFK egészséginformatikai szakértője, az ügyvezetői kabinet tagja. Kiemelt tevékenységi területei az EESZT szolgáltatás-architekturájának tervezése és fejlesztése, ágazati folyamatok digitalizálása, valamint a strukturált egészségügyi dokumentumok és az egységes hazai egészségügyi szemantikai rendszer kialakítása és fejlesztése.
Dr. Sinkó Eszter
Dr. Sinkó Eszter közgazdász, egészségpolitikai szakértő. 1979-ben végezte el a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemet elméleti gazdaságpolitika szakon. Az Orvostovábbképző Intézetben kutatóként dolgozott (1980-1983), majd a Szociális Intézetek Központjában a statisztikai osztályt vezette. Később az egészségügy központi irányításában makrogazdasági tervezéssel foglalkozott, az egészségügyi reform első hullámakor az akkori Szociális és Egészségügyi Minisztérium Reformtitkárságának munkatársaként az egészségügyi intézményrendszer irányításának, finanszírozásának átalakítása volt a szakterülete (1988-1992). Az Egészségbiztosísási Önkormányzat választott tagja volt az önkormányzat működésének teljes időtartama alatt (1993-1998). A Sedgwick Noble Lowndes nemzetközi tanácsadó cég magyarországi képviseletén vezetőként dolgozott, az egészségügy és nyugdíj területén kormányzati tanácsadással foglalkozott (1993-1995). Jelenleg a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központjának egyik igazgatóhelyettese. 2000-ben a London School of Economics and Science egyetemen PhD-kutatásokat végzett. Fő érdeklődési területe az egészségügy működésének egészségpolitikai értékelése. Az IME – Egészségügyi vezetők szaklapja, tudományos folyóirat 2001-es alapításától a Szerkesztőbizottság tagja, a lapot 2021 óta kiadó Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság elnökhelyettese.
Dr. Szalóki Katalin
Egészségügyi menedzser végzettsége mellett doktori fokozatát uniós jogból szerezte. Az Európai Bizottságban fejlesztési projektek megvalósításán dolgozott, elsősorban a Nyugat-Balkán régiójában, képzéseket tartott, támogatta és felügyelte a helyi jogalkotási folyamatokat, és különböző szervezetek szervezetfejlesztésében vett részt a régióban, hogy az EU-csatlakozási felkészülés a lehető legsikeresebb legyen. Humánerőforrásokkal és kommunikációval, projektmenedzsmenttel és folyamatoptimalizálással is foglalkozott. Közel 15 év után az EIT Health InnoStars közkapcsolati vezetője lett, ahol 14 ország külső kommunikációjáért, valamint az EIT központja és egyéb uniós intézmények felé irányuló kapcsolattartás felelőse volt. Ezt követően a PwC nemzetközi tanácsadó cég uniós csapatát vezette, és a fenntarthatósággal foglalkozó csapat alapító tagjai között volt jelen. 2023 óta az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) igazgatója. Elkötelezetten támogatja az innovatív gyógyszerek jobb hozzáférhetőségét, kiemelten fontosnak tartja az összes érdekelt féllel való integrált kommunikáció jelentőségét, és a társadalom egészségügyi ismereteinek fejlesztését.
Szemereki Viktor
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végzett okleveles villamosmérnökként. Pályája kezdetén államigazgatási szakrendszerek tervezésében és fejlesztésében, valamint a piaci szektor digitalizációjában szerzett szakmai tapasztalatot. Közel 10 éve az ESZFK Nonprofit Kft.-nél dolgozik egészséginformatikai szakértőként.
A hazai egészségügyi informatikai szolgáltatások kialakításában vesz részt, kiemelten az EESZT-hez kapcsolódó projektek műszaki vezetésében, az eszközrendszer architekturális megtervezésében és kialakításának vezetésében.