Intézetünk és szakmai partnerünk, a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság (MEMT) elkötelezett az egészségügyi innovációk hazai elterjesztése és a téma iránt érdeklődők folyamatos tájékoztatása iránt.
Értesüljön Ön is a mesterséges intelligencia az egészségügyben témában megjelent hírekről, publikációkról, eseményekről!
Célunk, hogy az adatvezérelt döntéselőkészítésre alapozva, a magyar páciensek ellátása gyorsabbá és hatékonyabbá váljon. Az adatvezérelt egészségügy és a digitális paradigmaváltás hazai szakmai műhelyeként és módszertani központjaként folyamatosan figyelemmel kísérjük a fejlesztéseket. Mesterségesintelligencia-radarunk összegezni tudja a világ egészségügyi szektorainak megoldásait, látjuk, hogy az elmúlt 5 évben több mint 600 AI-alapú megoldás kapott orvosi eszköz minősítést a világon.
Tavaly ősztől egy új, egészségügyi adattudomány mesterképzést is indítottunk, így egy intézményben összpontosítjuk az oktatást, a tehetséggondozást és a fejlesztéseinket.
Összességében a mesterséges intelligencia
- segíti az egészségügyi rendszerek hatékonyságát,
- támogatja a kórházi működést,
- és a betegellátáshoz nélkülözhetetlen információkhoz való hozzáférést.
Miért indítjuk a hírlevelet?
Az elmúlt évtizedekben a mesterséges intelligencia (MI/AI) szinte az összes iparágat átformálta, az egészségügyet is megváltoztatta, beleértve az orvoslást, a betegellátást, valamint az egészségügyi fejlesztéseket is.
Az MI alapú rendszerek segítségével ma már könnyebben és gyorsabban lehet azonosítani a betegségeket, akár a képalkotó diagnosztikai vizsgálatok elemzése, akár a betegségek kockázati előrejelzése alapján.
Az egyedi betegadatok óriási segítséget nyújtanak az orvosoknak a személyre szabott kezelési tervek kialakításában, hiszen az MI könnyen és gyorsan rendszerezi a klinikai eredményeket, az evidenciákat, a genetikai adottságokat.
Az MI óriási mennyiségű egészségügyi adatot képes elemezni, így a szakemberek az egész világot érintő, globális előrejelzéseket alkothatnak, például a járványok terjedéséről. Már ott van a műtőkben is. Gondoljunk a számítógéppel tervezett műtétekre vagy a robotikai sebészeti beavatkozásokra!
Az MI segítségével lehetővé vált a földrajzilag távol élő páciensek ellátása is: az okos eszközök és az MI kombinációja lehetővé teszi a páciens állapotának otthoni megfigyelését, ami segíti az idős vagy krónikus betegek gondozását és az időben történő beavatkozást.
A mesterséges intelligencia az egészségügyben hírlevél főszerkesztője: dr. Joó Tamás
Egyetemi docens, egészségügyi közgazdász, adatvezérelt egészségügyi szakértő, az egészségügyi adattudomány mesterképzés programvezetője és szakmai felelőse, a MEMT elnökhelyettese, a Belügyminisztérium és a NAV mesterséges intelligencia munkacsoportjainak tagja.
Kikhez szólunk?
Mesterséges intelligencia az egészségügyben című hírlevelünket elsősorban
- gyakorló orvosoknak,
- egészségügyi szakembereknek (szakorvosoknak, háziorvosoknak, nővéreknek, asszisztenseknek,
- egészségügyi adattudósoknak,
- egészségügyi informatikával foglalkozóknak
- és egészségügyi döntéshozóknak (például minisztériumok vezetőinek) ajánljuk.
A témához kapcsolódó aktuális szakmai hírekről, jógyakorlatokról, a külföldi és hazai publikációkról, valamint a szakmai eseményekről számolunk be havi rendszerességgel.
A megjelent hírlevelek ezen az oldalon tekinthetők meg.