Hári Szakmai Szimpózium egyrészt főhajtást és tisztelgést jelent dr. Hári mária munkássága előtt; másrészt felhívás, hogy az emlékezés keretein belül lehessen újragondolni azt, hogy mit adhat a mai kor emberének a konduktív nevelés. A tudományos szimpózium egyúttal arra is lehetőséget ad, hogy a szenior konduktorok újra ellátogassanak az intézménybe, és kötetlen keretek között feleleveníthessék élményeiket
Dr. Hári Mária (1923-2001) Pető András követője és a rendszer továbbfejlesztője, a főiskolai képzés vezetője volt.
Egész életében a konduktív nevelésért fáradozott, előbb Pető támaszaként, majd alorvosként, oktatóként, majd az intézmény igazgatóhelyetteseként. 1967-ben Pető András halála után két évig megbízott igazgatóként, majd igazgatóként vezette az intézményt. Az intézet 1988-tól – a magyar felsőoktatás részeként – főiskolaként működött, Hári Mária főiskolai tanár, főigazgató, majd tanszékvezető lett. 1994-ben nyugállományba vonult, de továbbra is részt vett a főiskola munkájában. Hihetetlen akaraterővel az utolsó pillanatig dolgozott.
Vezetése alatt a konduktív nevelés és az intézmény ismert és elismert lett szerte a világban. Hári Mária tagja volt az International Cerebral Palsy Societynek, tevékenységét kiemelkedő külföldi tudományos elismerésekkel, díjakkal, kitüntetésekkel honorálták. Számos külföldi kitüntetése közül kiemelkedő a Brit Birodalom Rendje kitüntetés, valamint birminghami egyetem Doctor Honoris Causa címe. Magyarországon Állami Díjjal, majd a Magyar Köztársaság Érdemrend középkeresztjével és Szent-Györgyi Albert-díjjal tűntették ki.