2022. október 7-én zajlott a Pető András Kar nagy hagyományú eseménye, a Hári Mária Szimpózium.
Ezen a napon a Semmelweis Egyetem Pető András Kar Humántudományi Intézetének oktatói mutatták be előadásukat. Az előadások a konduktív nevelés és az elmúlt évtized nevelési-tanítási módszertanának szorosan összefüggő kapcsolatára, jó megoldásaira, innovációira fókuszáltak, továbbá, hogy mindezek hogyan szolgálják a konduktív nevelés célkitűzéseinek, alapelveinek megvalósítását és az oktatáspolitikai változásokhoz is igazodó konduktorképzés támogatását.
A Humántudományi Intézet igazgatója, dr. Mascher Róbert köszöntötte a jelenlévőket, majd ezt követően Hári Mária nemzetközi kapcsolatairól tartott előadást dr. Lengyel János és Hollósy Helga, a konduktív nevelés tanulás-tanításmódszertani innovációiról Valentné dr. Albert Éva, Pázmándi Eszter és Pintér Henriett számolt be.
A nemes emlékezést Lakó Liza és Czakó Bendegúz rövid népdalkoncertje mellett Hári Mária doktornő szobrának megkoszorúzása zárta.

11kép