2024. szeptember 17-én a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ és a NEVES Egyesület közös szervezés keretében rendezte meg a VI. Betegbiztonsági Világnapi Konferenciát, amelynek a fókuszát a World Health Organization (WHO) a diagnosztikai biztonság fejlesztése témakörben jelölte meg.

World Patient Safety Day

A rendezvényen nemzetközi és hazai szakértők és gyakorló szakemberek, köztük a Semmelweis Egyetem klinikavezetői, valamint az Egészségügyi Menedzserképző Központ kutatói, valamint az EMK munkatársai, dr. Belicza Éva, Kováts Tamás, dr. Pollner Péter, dr. Safadi Heléna osztották meg tapasztalataikat, jógyakorlataikat, a témában végzett kutatásaik eredményeit. A résztvevők betekintést nyertek abba, hogyan támogathatják az adatvezérelt megoldások és a mesterséges intelligencia a pontosabb diagnózisok meghozatalát.

Az elhangzott előadásokról készített rövid összefoglalót és a publikus előadásokat hamarosan közzétesszük a honlapunkon.

Az esemény a WHO támogatásával valósult meg.

7kép