Prof. Dr. Földvári Ferenc (1895. aug. 25. – 1981. febr. 21.) a Bőrklinikára 1920-ban lépett be, és haláláig aktív tagja maradt az intézménynek. 1946-1967 között a Budapesti Orvostudományi Egyetem Bőrklinikájának igazgatója. 1952-ben szervezte meg és 1967-ig vezette az Országos Bőr- és Nemikórtani Intézetet, mellyel egységes országos bőr- és nemigondozó hálózatot alakított ki. Az ún. „Nékám-iskola” egyik legjelentősebb tagja volt, bőrgyógyászati-venerológiai tudását a morfológiai jelek mélyreható elemzése, bravúros klinikai diagnózisok, vezetői munkáját kiterjedt interdiszciplináris és nemzetközi kapcsolatok, maximalis humanitás és kultúrált magatartás jellemezték. Számos szaklap szerkesztőbizottsági tagja volt. Komoly tudományos eredményekkel gazdagította a hazai és nemzetközi dermatológiát a connatalis syphilis, a sarjadzó gombák, a pemphigus diagnózisának és terápiájának, valamint a bőrgyógyászati kórképek szteroid kezelésének területén. Több bőrgyógyász-generációt nevelt a szakmára és emberségre egyaránt.

Halálát követően örököse alapítványt hozott létre fiatal bőrgyógyász szakorvosok támogatására. Az Alapítvány 1981-től 1993-ig működött, majd 2005-ben a Bőrklinika jelenlegi igazgatójának, prof. dr. Kárpáti Saroltának javaslatára prof. dr. Tulassay Tivadar rektor úr felkérésére megindult a kezelő szerv felújításának folyamata, 2005 május 18-án a Fővárosi Bíróság az alapító okirat módosítását megtette. 2006. augusztus 25-én, a névadó születésnapján, a Semmelweis Egyetem Bőr- és Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikája az Alapítvány kuratóriumának tagjai, koszorúzással egybekötött ünnepséget tartottak az Alapítvány megújulásának és egy éves ismételt működésének alkalmából.

Alapítványi elnök: Prof. Dr. Temesvári Erzsébet, egyetemi tanár

Az alapítvány adatai:

Közhasznúsági fokozata: nem közhasznú

Alapítás éve: 1981

Adószám: 18186976-1-42

Szervezet nyilvántartási száma: 01-01-0003572

Az Alapítvány létrehozta a Prof. Dr. Földvári Ferenc-díjat, s az elmúlt években a következő, Klinikánkon dolgozó  bőrgyógyász szakorvosok nyerték el az Alapítvány támogatását:

2022. Dr. Szalai Klára, klinikai főorvos, radiológus

2021. Dr. Becker Krisztina, egyetemi adjunktus

2020. Dr. Tamási Béla, egyetemi adjunktus

2019. Dr. Tóth Veronika, egyetemi adjunktus

2018. Dr. Bánvölgyi András, egyetemi adjunktus