Idén rekordszámú csapat állt rajthoz a Balatont megkerülő futóeseményen, a 18. NN Ultrabalaton versenyen. A Semmelweis Egyetem számos klinikája, tanszéke és egysége nevezett a versenyre, és idén először klinikánk is képviseltette magát a népes mezőnyben. A 12 főből álló csapat 21 óra 30 perc alatt ért célba, teljesítve ezzel a 211 km-es távot.
„Dr. Meznerics Fanni rezidens, a csapat egyik szervezője kifejtette, hogy csapatuk rutinos futókból, valamint olyan tagokból állt össze, akik az esemény miatt kaptak kedvet a futáshoz. A szervezési feladatokat és az egyéni leghosszabb – 43 km-es – táv teljesítését is a klinika rezidens orvosai vállalták el, de a többiek is mind kitartóan vették ki részüket a táv teljesítéséből, így dr. Holló Péter klinikaigazgató egyetemi tanár is tagja volt a csapatnak – emelte ki. A csapattagok lelkesedését mi sem mutatja jobban, mint hogy egyik adjunktus kollégájuk egy külföldi konferenciáról hazatérőben egyenesen a reptérről érkezett az éjjeli utolsó szakasz lefutására. A reggel 03:40-es rajt eleinte riasztónak tűnt számukra, de a célba érkezés öröme kárpótolta őket, és a közösségformáló esemény egy jó hangulatú közös vasárnapi ebéddel zárult Balatonszárszón – összegezte tapasztalataikat.”

Kollégáinknak szívből gratulálunk és további sikereket kívánunk nemcsak a sport, hanem munkájuk és az élet minden területén! 🙂

Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika csapata: dr. Király Zsófia, dr. Meznerics Fanni, dr. Plázár Dóra, dr. Anker Pálma, dr. Koszorú Kamilla, Prof. dr. Holló Péter, dr. Kiss Norbert, dr. Fésűs Luca, dr. Galajda Noémi, dr. Jobbágy Antal /dr. Lőrincz Kende, dr. Pajtók Csenge/