2021. november 12-én a Nagyvárad téri Elméleti Tömb dísztermében megrendezett Dies Academicus – a doktori (PhD) fokozatot szerzett jelöltek doktorrá avatási – ünnepség keretein belül díjazták a doktori képzés területén kiemelkedő tevékenységet végző oktatókat is.
Ennek során „Kiváló PhD oktató” elismerésben részesült a Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika munkatársa, Prof. Dr. Wikonkál Norbert egyetemi tanár, onkológus, a Klinikai Orvostudományok Doktori Iskola témavezetője és törzstagja.
A kitüntetést Dr. Benyó Zoltán egyetemi tanár, a Doktori Tanács elnöke adta át, majd méltatásában ismertette kollégánk kiemelkedő kutatási és oktatói tevékenységét:
Wikonkál professzor „kutatási területe a UV karcinogenezis,  az UV hatásra a bőrben létrejövő tumorképződés molekuláris biológiai mechanizmusai, regulációja és pathobiokémiája. 4 aktív PhD hallgatója van, 7 hallgatója szerzett PhD fokozatot, ebből: 6 hallgató kutatómunkáját témavezetőként, 1 hallgatót társtémavezetőként támogatta. Dr. Wikonkál Norbertnek 211 közleménye van, 931 független idézettel, irsch indexe 17.”
(Forrás: Semmelweis Hírek)