A körömgomba kezdetben még nehezen észrevehető elváltozást jelent, azonban amikor külsőleg is zavaróvá válik, nagy valószínűséggel már egy előhaladottabb állapotról van szó, ezért mindenképpen érdemes a megelőzésre, a korai felismerésre és kezelésre helyezni a hangsúlyt.
A körömgomba a lábak, lábkörmök egyik leggyakrabban előforduló gombás megbetegedése, mely az esztétikai problémán túl, különböző hajlamosító tényezők esetében (pl.: cukorbetegség, vérképzőszervi betegségek, a végtagok rossz vérellátása, legyengült immunrendszer, túlsúly) komoly egészségügyi problémát is jelenthet.

A tünetekről, kockázati tényezőkről, kezelési módokról, valamint a megfelelő lábhigiénéről és egyéb megelőzési lehetőségekről a Klubrádió Vény nélkül című műsorában Dr. Lőrincz Kende, a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikájának egyetemi adjunktusa beszélt.

Az interjú meghallgatható ide kattintva.