A Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika rezidense, Dr. Kiss Norbert november 8-án, a Falling Walls tudományos innovációs verseny berlini világdöntőjén mutatta be kutatási eredményeit, melynek során ismertette a PhD tanulmányai során kifejlesztett új képalkotó módszert, mellyel virtuális bőrbiopszia nyerhető. A döntős kutatókat több, mint 3000 pályázóból válogatták ki 60 országos döntő során.

A berlini világdöntőt megelőzően kollégánk sikeresen megvédte a „Nemlineáris mikroszkópiai technikák alkalmazása bőrtumorok és örökletes bőrgyógyászati kórképek vizsgálatára” című doktori értekezését és ezzel PhD-fokozatot szerzett. (Témavezető: Prof. Dr. Wikonkál Norbert, DSc, egyetemi tanár. Konzulens: Dr. Szipőcs Róbert, PhD, tudományos főmunkatárs. Programvezető: Prof. Dr. Sárdy Miklós, PhD, egyetemi tanár. Doktori Iskola vezetője: Prof. Dr. Reusz György, DSc, egyetemi tanár.)

Kollégánknak ezúton is gratulálunk a sikeres szereplésért és a PhD-cím megszerzéséért!

A berlini világdöntőn elhangzott angol nyelvű előadásról készült felvétel megtekinthető itt