2019. szeptember 12-én rendezték meg Budapesten a Falling Walls Lab, a világ legjelentősebb tudományos innovációs versenyének nemzeti előválogatóját, melyen a Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika rezidense, dr. Kiss Norbert kutatómunkájával az első díjat nyerte el, és ezzel a november 8-i berlini világdöntőn, a budapesti verseny legkiválóbb előadóival együtt hazánkat képviselheti. A döntőben Nobel-díjas tudósokból álló szakmai zsűri bírálja el több mint 60 ország legeredményesebb kutatóinak munkáját.
A bemutatott nyertes projekt – egy új, saját fejlesztésű technika, amely virtuális bőrbiopsziának megfelelő képalkotásra képes – a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika (témavezető: Dr. Wikonkál Norbert egyetemi tanár) és a Wigner Fizikai Kutatóközpont (konzulens: Dr. Szipőcs Róbert tudományos főmunkatárs) együttműködése által jött létre.

Kollégánknak szívből gratulálunk a nagyszerű szerepléshez, és további eredményes munkát kívánunk!

A versenyről bővebb információk itt olvashatók.

Fotók: Falling Walls Lab