A melonoma, korunk egyik rettegett betegsége a legsúlyosabb bőrdaganat, mely nagyon gyorsan képes áttéteket képezni az egész szervezetben – erre hívta fel a figyelmet Dr. Holló Péter egyetemi docens, a Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika igazgatóhelyettese.
Kiemelte, hogy hazánkban évente 2300 melanomás beteget diagnosztizálnak, minden harmadik melanoma régi anyajegyben alakul ki, ezen számadatok tükrében tehát nem lehet elégszer hangsúlyozni a megelőzés, a szűrés szerepét. Éppen ezért fontos, hogy mindenki évente ellenőriztesse az anyajegyeit, de ha a mérete, színe, alakja, vagy a pigment struktúra megváltozott, feltétlen keressen fel szakembert.
Az egyetemi docens felhívta a figyelmet: a legnagyobb veszélyben azok vannak, akik világos bőrűek, gyakran leégnek vagy sok anyagjegyük van.

A riport elérhető itt