Dr. Holló Péter, a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikájának igazgatóhelyettese elmondta, a bőrklinika 125 éves bőrklinika rendezvényeinek következő állomása a május 11-i melanomanap, amely az EuroMelanoma hét keretén belül valósul meg. Ekkor országszerte szűrőprogramot tartanak, amelyre bárki jelentkezhet.

Azt kell tudni, hogy a melanoma az emberi szervezet legrosszabb indulatú daganata, ami a bőr festéksejtjeiből indul ki. A mai napig a megoldás az az időben való felismerés és eltávolítás. Hosszú ideig tévhitek éltek, hogy nem szabad a festéksejtes anyajegyhez hozzányúlni, de ez nagy tévedés. Ami gyanús, azt megfelelően, szakszerűen el kell távolítani.

Egy tavaly kezdődött kampánysorozat keretén belül pedig egy felvilágosító programban iskolák regisztrálhatják osztályukat, évfolyamaikat, és a fiatalokat érintő témákról beszélnek a szakemberek, amellyel szeretnék felhívni a figyelmet a megelőzésre.

Forrás: Semmelweis Egyetem KRI